Közösség

Vélemény:

 

63 Amikor lehunyod a szemed

(2018)

Mara

 
Yosihiro   2019.04.23 17:29
0

Megtekintettem ezt a filmet. Igazából többre számítottam. A horror jellege igazából számomra nemigazán domborodott ki. Inkább egy misztikus filmre emlékeztetett. A történet nem rossz, bár vannak benne hullámvölgyek. A főhősnő, Kate igazából nem érteni, miért él egyedül, ez nem derül ki a filmből. Egy más forgatókönyvvel, például, lett volna egy szerelme, társa, sokkal izgalmasabb lett volna. A történet egy ponton megakad, mikor meg kell tudni, mi alapján öl Mara. Ez fordulópont a filmben, és szerintem itt csúszik meg a film is, hiszen ezidáig adtam volna 4 csillagot, de ezek után már csak a 3 csillagot érdemli ki. A képi megjelenítés önmagában nem volt rossz, de Mara megjelenítése nem olyan ijesztő, sőt én megmosolyogtam... A hang hozzá, hogy a csont ropog összevissza, talán még jó is lehet, de igazából nem horror jellegű, amolyan ijesztgetős képkockákat kaptunk. Összességében azt hiszem, a mai technikával lehetett volna jobb filmet készíteni ebből a forgatókönyvből. Amit hiányoltam, az az izgalom volt, és a meglepetés. A rettegést nem is említem, hiszen csak pillanatokra doboghat meg a szívünk. Egy közepes film, amit a szereplők közepesen játszottak el. Semmi extra. Talán a folytatás jobb lesz.... Üdv, Yosi