Amikor lehunyod a szemed

Amikor lehunyod a szemed

Mara
Olga Kurylenko

Az ébrenlét és az alvás között vagy egy harmadik, köztes tudatállapot, amikor nehéz eldönteni, mi a valóság és mi a képzelet.
Ezzel kell szembesülnie Kate Fuller kriminálpszichológusnak is, akit egy különös halálesethez hívnak. Az áldozat egy férfi, az első számú gyanúsított pedig a felesége,… Több

Rendező: Clive Tonge
Író: Jonathan Frank
Forgatókönyvíró: Clive Tonge, Jonathan Frank
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2018.12.06.

2023.06.13 Dewer

Jó kis horror, misztikummal

A film eredeti címe Mara, és a központi entitás is ezt a nevet viseli. Valamiféle idegen lény vagy szellem (ez nem volt egyértelmű számomra), aki megjelenik bizonyos embereknél, éppen felébredésükkor, aztán lebénítja őket, és vagy csak megijeszti a kipécézett személyt, vagy konkrétan meg is öli a szerencsétlent. A főkarakter Kate (Olga Kurylenko), egy rendőrségi pszichológus, aki az első furcsa gyilkosság túlélőit megsajnálva (egy kislánnyal és anyukájával együttérezve) folyik bele a nyomozásba. Megismeri Mara legendáját, majd személyesen nála is megjelenik a rémisztő nőalak. Ez a film méltán kapta meg a horror besorolást, mert mesterien kelt félelmet és borzongást. Kétszer is láttam Clive Tonge filmjét, és másodszor is bennem maradt kicsit az egész. Ijesztő, sőt néhol kicsit sokkoló is. Szeretem a horror műfajt, vannak kedvenceim is (mint a Sinister vagy a Texasi láncfűrészes), és ez a film is felkerül nálam a legjobbak közé. Aki egyszer látta, nem felejti. Értékelésem: erős 80%. Csak erős idegzetűeknek ajánlom.

2019.07.21 Hámori Balázs

a nap véleménye

Őszintén szólva elolvastam a rövid leírást és nem tűnt rossznak ezért megnéztem. Ez a film katasztrófa. Az alap ötlettel nincs bajom csak minden mással. A színészek alapjáraton nem ismertek kivéve Olga Kurilenko, ami nem is lenne baj de ezek a színés... Több

A film nekem olyan érzést adott,mint egy kissé megöregedett motor.Beindul pöfögve,majd kezd felpörögni,aztán fulladozik,majd megint egyenletesen halad,majd megint fulladozik,de igazán felpörögni nem sikerült neki.Mara eljön,de valahogy engem nem nyűgözött le.

2019.04.23 Yosihiro

Mara

Megtekintettem ezt a filmet. Igazából többre számítottam. A horror jellege igazából számomra nemigazán domborodott ki. Inkább egy misztikus filmre emlékeztetett. A történet nem rossz, bár vannak benne hullámvölgyek. A főhősnő, Kate igazából nem érteni, miért él egyedül, ez nem derül ki a filmből. Egy más forgatókönyvvel, például, lett volna egy szerelme, társa, sokkal izgalmasabb lett volna. A történet egy ponton megakad, mikor meg kell tudni, mi alapján öl Mara. Ez fordulópont a filmben, és szerintem itt csúszik meg a film is, hiszen ezidáig adtam volna 4 csillagot, de ezek után már csak a 3 csillagot érdemli ki. A képi megjelenítés önmagában nem volt rossz, de Mara megjelenítése nem olyan ijesztő, sőt én megmosolyogtam... A hang hozzá, hogy a csont ropog összevissza, talán még jó is lehet, de igazából nem horror jellegű, amolyan ijesztgetős képkockákat kaptunk. Összességében azt hiszem, a mai technikával lehetett volna jobb filmet készíteni ebből a forgatókönyvből. Amit hiányoltam, az az izgalom volt, és a meglepetés. A rettegést nem is említem, hiszen csak pillanatokra doboghat meg a szívünk. Egy közepes film, amit a szereplők közepesen játszottak el. Semmi extra. Talán a folytatás jobb lesz.... Üdv, Yosi

2018.11.19 HE7EDIK

Szeretem Olga Kurylenko-t, jó színésznő és itt sem ő a gyenge pont, hanem maga a forgatókönyv, ami csak egy újabb szellemes, démonos ilyesztgetni próbáló kliséhegy lett. Van néhány drámaibb pillanat, de kb. ennyi. Ha valaki kihagyja, nem veszít semmit.

A film 8 383 700 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 12 742 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatókönyvírót egyebek mellett az alvási paralízis jelensége és a Brugada-szindróma inspirálta. Szerző: hp

Az Amikor lehunyod a szemed Clive Tonge első egészestés filmje. Szerző: hp

Az alkotók a filmet 2018. szeptember 7-én a mozis forgalmazással egy napon a video-on-demand szolgáltatók kínálatából is elérhetővé tették.Szerző: hp

(2018. 12. 08.)
Belegondolni az alvási paralízisbe rémisztőbb élmény, mint megnézni róla ezt a horrort. Több

(2019. 01. 19.)
Az Amikor lehunyod a szemed című film elvárásaimon felül teljesített és szívesen néznék akár egy újabb fejezetet is Maráról és az alvási bénulásról. Több

(2021. 03. 11.)
Kinek ajánljuk: Démonos filmek szerelmeseinek tudom ajánlani, vagy pedig kezdő horrornézőknek, akik még nem ismernek minden klisét ezekből a filmekből. Több