Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Vaksötét

(Don't Breathe)
Vaksötét

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A történet szerint tinédzserek egy csoportja abban a hiszemben tör be egy vak háborús veterán házába, hogy véghezvihetik a tökéletes, jó anyagi kilátásokkal kecsegtető bűntettet. Csakhogy ez hatalmas tévedés, ugyanis a férfi nem szorul segítségre, ha az otthona megvédéséről van szó.

2016. 08. 25. 17:34

Nagyon jó szerintem az alapkoncepció... végre nem egy kísértetes horror, hanem van benne realizmus, még ha néha túlzásokba is esnek. Az összerezzenésekből sem lehet hiány, de a max csillagot azért nem kapja meg.

2016. 08. 29. 21:35

Lebilincselő, kegyetlen, feszültséggel teli thriller. Minden képzeletem felülmúlta.
A történet nagyon szépen felépített, megmagyarázott, és nem maradnak utána kérdések. Az egyik szereplő apja bíró, így kapunk jogi infókat is, ami miatt még jobban témában vagyunk. (Pl.: a fegyver is előkerül a rablás során, így már megölheti a ház tulaja a betörőt önvédelemből stb.) Logikus, de ezekbe nem mindenki gondolna bele, ha nem rágnánk a szánkba.
Amiért nagyon ütős a film, hogy az előzetes semmit nem lő le előre, a film alap történetét mutatja be nekünk, de a bonyodalmak, és a fő izgalmak a film második felétől érkeznek, ami mindannyiunknak meglepetés.
A házban játszódó jelenetek adnak egy nyomasztó, és félelemmel teli hangulatot, ami miatt tényleg mereven - minden figyelem a vászonra szegeződik. Nálam egyelőre tartja a 2016 legjobb moziélményét ez a film, tényleg nem volt idő leülni a sztorinak, és hamar eltelik a játékidő.
Nem horror rajongóknak is bátran ajánlom, messze van a halálra ijesztgetős sablonfilmektől, inkább tényleg egy kegyetlen thriller. Jogos a 18+.

2016. 09. 01. 23:35

Az év legjobb moziélménye. Sőt, nem csak az idei szüretből hanem úgy általában is. A minap Az amikor kialszik a fényről véleményeztem pozitívan. Nos, ha az a film tetszett, akkor ez zseniális volt. Nem is tudom hol kezdjem. A szereplők egyszerűen tökéletesek, minden kritériumnak megfelelnek. Kvázi rájuk szabták a karaktereket. Az iraki veteránunktól konkrétan kirázott a hideg, tökéletesen játszotta el a figuráját. A betörő suhancok fizimiskáját és tevékenységüket tekintve drukkolnunk kéne, hogy mielőbb nyiffanjanak ki. Elvégre megérdemlik nem?! Betörtek egy vénemberhez aki ráadásul vak is. Azonban nem lehet nem szurkolni nekik. A képi világ nyomasztó, a kamera néha olyan íveket írt le, hogy csak kamilláztam. Látványos, káprázatos. A forgatókönyv részletesen kidolgozott. A rendezés maga pedig tökéletes. Olyan magas faktorú a feszültség benne, hogy elvesznek a szavak. Néhány jelenetnél a torkomban dobogott a szívem. Erőszakos, feszültséggel teli, igazi adrenalin löket. Teljesen jogos a tizennyolcas. Fede Alvarezben most sem kellett csalódni. A film közepénél van egy csavar is, legalábbis csavarnak is fel lehet fogni, a befejezés pedig egyszerűen frenetikus. A Vaksötét egy pillanatra sem érdektelenedik el, végig pörög, szó szerint bedarálja a nézőket. Beránt, magába szív, akár egy örvény. Az biztos, hogy kellett néhány óra a moziszékből kikelve, hogy magamhoz térjek, felocsúdjak. Egyszerűen olyan élményt nyújt ami a mai sablonokkal, klisékkel megtűzdelt horrorok műfajában bámulatosan egyedi. Hatalmas bravúr, nagy taps. Idegölő, lehengerlő, kifejezetten erőszakos. Plusz pont a film magyar vonatkozásaiért, joggal lehetünk rá büszkék.

Jane Levy

A film nagy részét Magyarországon forgatták és több magyar szakember is segédkezett a film munkálatain.

(HercegPeter)

Sokan nem tudják, hogy a filmben szerepet kapott egy székesfehérvári színésznő, Törőcsik Franciska is.

(Ghotik)

Jane Levy és Dylan Minnette mindketten december 29-én ünneplik a születésnapjukat.

(puffancshercegnő)
Movieaddicts: Vaksötét
A Vaksötét ugyan egy üde színfoltja a jelenkor horrorjainak, de attól még nem lesz egy klasszikus. Egy jó ötlet, de sajnos semmi több. Jobban működött volna rövidebb játékidőben, egy szkeccsfilm részeként. Azért egyszer érdemes megtekinteni. 6/10
Smoking Barrels: Vaksötét
Sikeres fogadtatás esetén pedig még a folytatást sem tartom elképzelhetetlennek, amihez a történet lezárása is remek táptalajt adna, habár egyszeri szórakozásnál nem tűnt többnek a Vaksötét.
6/10
Revizor: A HORROR CSENDJE
Nem vált világot a Magyarországon forgatott amerikai thriller – de egyéjszakás rémálomnak megteszi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.