Közösség

Vélemény:

 

73 A klikk

(2017)

A klikk

 
ArpiHajdu és Réci   2017.10.03 18:52
0

Egy egészen különleges hangulatba varázsolja el a nézőt A klikk, amelyet lehet ugyan hasonlítani a Pretty Little Liars-höz, bennem azonban egészen másféle érzéseket keltett, mint a gazdag, bajkeverő, divatbolond csajszik története, akik már-már hihetetlen dolgokba csöppenek bele. Félreértés ne essék, kedvelem a PLL-t, de számomra sokkal valóságosabb cselekménnyel és egyben sokkal valóságosabb karakterekkel operál A klikk. A szereplőválogatás kiválóan sikerült, számomra teljesen ismeretlen színészeket láthatunk a sorozatban, de egyik jobban el van találva, mint a másik. Ügyesen bántak a két párhuzamos idősíkkal is és a múltba való visszatekintésekkel, amelyek baljóslatúan sejtetnek valamit, én azonban nem jöttem rá idő előtt a végkifejletre, így a történet végig élvezetes maradhatott. Érdekes a feminista vonulat, amelyet bemutat: egy gyakornoki program, ami (látszólag) sikeres és karrierista nőket nevel ki, közben pedig már a legeslegelejétől érezzük, hogy valami nincsen rendben, s SPOILER Fay halálával SPOILER már teljesen biztossá válik, hogy valami borzalmas dolog fog kisülni a sztoriból. Nem találtam információt arról, hogy lesz-e 2. évad, bár a záróepizód alapján simán lehet folytatni a történetet. Én kíváncsian várom!