Közösség

Vélemény:

 

61 Felelsz vagy mersz

(2018)

Felelsz vagy mersz

 
MMcFly2015   2018.06.30 19:19
1

A vélemények alapján felkészültem a legrosszabbra, és nulla elvárással beültem a moziba. Lehet, ez segített abba, hogy okozott kellemes perceket, de természetesen a hibáit átlátom. Az elmúlt évek (tini)horror felhozatala siralmas, a legutóbbi Boldog halálnapot se érte el azt a minimális szintet, hogy büszkén tartozzon a műfajba... A felelsz vagy mersz felveszi ugyan azt a tinédzser stílust, minden giccses és nyálas szerelmi szálával együtt, viszont ha sikerül átesni a bevezetésen, akkor egy szűk fél óra után a sztori beindul. Sajnos erősen be van tartva a 16+ besorolás, így maradnak az ócska ijesztegetések, a gyilkos/öngyilkos jeleneteknél pedig minden kamera azon van, hogy kerüljük a vér látványát. Érződik a célközönség, ebből véletlenül sem akartak egy kemény filmet készíteni, pedig lehet egy R besorolással - a sablonok ellenére - a jelenetek hoztak volna egy kis plusz izgalmat. Ha már a sablonokat felhoztam: A film teljes játékideje alatt nem találtam olyan jelenetet, ami más filmből már nem volt ismerős. Eleve az alap ötlet is emlékeztetett a Végső állomás széria, a Valami követ c. filmek koncepciójára. Így lett egy átlagos, de azért élvezhető horror/thriller a Felelsz vagy mersz. Minél előrébb tartunk a sztoriba, annál izgalmasabb, és a film lezárása sem hagy okot panaszra. Azt mondom, hogy akik válogatósak horror téren, azoknak is megér egy próbát.