Közösség

Vélemény:

 

56 Willy mesevilága

(2021)

Willy csodavilága?

 
Ironsky666   2021.05.31 06:30
2

Már az elején leszögezném, hogy én szeretem a horrorfilmeket. Szerintem ez a legjobb filmes kategória, hisz sok minden belefér, és nem kell annyira betartani a műfaj szabályait, mint mondjuk egy történelmi film vagy akár egy dráma esetében. A rendezők fantáziája szabadon szárnyalhat. Ennek a filmnek elvárások nélkül álltam viszont neki, hisz az utóbbi pár évben nagyon kevés igazán jó horror készült. Tudom, ez nemcsak horror, hanem akciófilm is, de sajnos akkor is gyenge. Nicolas Cage viszont lubickolt ebben a szerepben. A néma hős, aki megy, takarít és öl. Számomra ő mindig a jó színészek kategóriájába tartozott, hisz rengeteg fantasztikus filmben szerepelt. Így ez a film nem rajta siklott ki, hanem a történeten. Annyi kérdés maradt számomra megválaszolatlan. A többi karakter kb. annyira sem volt érdekes, hogy sajnáljam őket, amikor meghaltak. Egy bizonyos ponton komolyan elkezdtem a robot állatkáknak szurkolni, hogy minél előbb véget érjen a film. Aki a forgatókönyvet írta, hatalmas kapufát rúgott. Lehetett volna akár egy jó filmet is kihozni a történetből, de ehelyett egy egyszer nézhetős gagyit csinált. Megéri viszont megnézni, ha nincs más alternatíva, és nincs elvárás sem a filmet illetően. Nicolas Cage sorozatgyilkosként viszont remek lenne egy másik filmben.