Közösség

Vélemény:

 

66 A Hangya és a Darázs: Kvantumánia

(2023)

A Marvel lenyomja világépítésben a Star Wars-t

 
Piczil Zsolt   2023.02.20 11:43
0

Komolyan, a Pókember és a Hangya lassan leverik a jediket meg a fejvadászokat. Én pl. világéletemben Star Wars-rajongó voltam, de az elmúlt 20 évben el kell ismernem, a Marvel sokkal koherensebb világot húzott fel, mint az SW univerzum. Mondjuk a Marvel nem is várt majd 20 évet, hogy folytassa a mozifilmes univerzumát (mint 83'-99' között az SW, ugye Lucas?!), és nem bonyolódtak olyan ellentmondásokba, mint hogy Ben Kenobi nem emlékszik bizonyos dolgokra, az Erőt ki lehet mutatni a véredből (ugye kedves Lucas!?) stb. Mindegy, nem erről akartam beszélni. Mert voltak bőven rossz Marvel-filmek és -sorozatok is (úgy, mint az SW-ban is, ugye kedves Lucas… mindegy, mindegy, nem akartam ezt már mondani). PFFF A LÉÉÉNYEG, hogy két vadító dolgot behoztak a Marvel-képregényekből: a Multiverzumot (ahol bármi bármilyen változatban megtörténhet) és a Kvantumvilág (ami tulajdonképpen egy független univerzum saját törvényekkel és fejlett ökoszisztémával meg Bill Murrayvel). Szóval a Hangya Kvantumánia bőven jó és szórakoztató, ráadásul lassan két végtelen Marvel-univerzum is szép lassan összekapcsolódik benne. Te jó Isten, lehet, hogy lecserélem a Dart Vaderes pizsamámat Pókemberesre? Azért lassan kifogynak jó szuperhősökből, pl. a Hangya is csak másodvonalbeli képregényfüzet-sorozat, DE Scott Lang történetéből megnéznék még ilyen folytatásokat, mert van a végtelen Kvantumvilágban még szufla.