Közösség

Vélemény:

 

63 A halottak hadserege

(2021)

Stílusos, látványos, izgalmas Snyder-film

 
Master   2024.02.08 06:46
2

Nagy kedvenc nálam Zack Snyder, és az egyik legjobb filmje épp A halottak hadserege. A sztori egyszerű, de jól kitalált, a rendezés pedig még tovább javít rajta azzal, hogy egy pörgős, látványos és nagyon izgalmas filmet csinál belőle. Kapunk közben remek karaktereket is, akikhez egy horrorfilmhez képest alapos bemutatás is jár. Itt kedveltem meg Dieter alakját, akit zseniálisan alakít Matthias Schweighöfer. Kizárólag miatta vártam a film előzmény-fejezetét, A tolvajok hadseregét, mely igazi kedvencemmé vált. Annál a filmnél Schweighöfer rendező is. A halottak hadserege az első percektől izgalmas, egyszerűen nem lehet unatkozni alatta. Tetszik, hogy csavar egyet a forgatókönyv a dolgokon, és így a legvégéig nem tudjuk, mi lesz hőseink sorsa. A legutolsó percek már groteszk zárást hoznak, de ettől csak még ütősebb az egész. Akárki akármit mond is, ez egy jó film, nem hiába néztem meg háromszor is. Értékelésem erős négy csillag, százalékban 80%. Az előzmény-fejezet 90%. Ajánlom zombi és Snyder fanoknak.