Közösség

Vélemény:

 

65 A vadnyugat törvényei szerint

(2021)

nem én vagyok a célközönség

 
Ahoj poplacsek   2023.06.13 22:37
0

Láttam, hogy itt is és a port.hu-n is jó sok faji indulatot szított a film. Szerintem ez azt igazolja, hogy szükség van ilyen megoldásokra, hogy a felnövő generációk már ne foglalkozzanak rasszista gondolatokkal. Ezért adok rá egy közepest. Viszont ezen kívül kevés dologban tudom méltatni a produkciót. Ezek közül az egyik az, hogy érdekesen nyúl a western műfajhoz, és valamiféle sci-fi/fantasy hangulatú feldolgozást csinál belőle. Csak én már kinőttem ezekből a piff-puff dirr-durr körítésekben gazdag, de mondanivalóban szegény mozikból, amik semmit se akarnak a faék egyszerű alapsztorihoz hozzáadni, és nem tudnak legalább viccesek lenni. Pontosabban nem is elsősorban az okozza a hiányérzetem, hogy a sztori egyszerű és a film minden porcikája megmarad ennek az egyszerűségnek a szintjén, és nincsenek további rétegek, hanem hogy ez az egyszerű történet is olyan szintű dialógusokkal van előadva, mint amikor kéthavonta beugrom a helyi Reál kisboltba két hagymáért vagy ilyesmi, és ott állnak előtte az alkeszek a kőműves actimellel meg a bürgermeister gazdaságos sörrel a kezükben és eszmét cserélnek. Ott hallok ilyen szintű dialógusokat. Meg a helyi sportkörben vannak ilyen nagy, jámbor melákok redős tarkóval, akik olyanokat mondanak, hogy flotil tülcsi – mintha ők lennének a célközönség. Még maradt 55 perc, de szerintem itt leállok, minimalizálom az időveszteségemet.