Közösség

Vélemény:

 

82 A majmok bolygója

(1968)

10/5

 
Jocpappa   2024.03.20 19:05
0

66 éves filmről van szó, és a záró jelenetét is ezerszer láttam már feldolgozásokban, ezért sokat váratott magára, hogy megnézzem. Őszintén szólva, ha nem tudnám, hogy ez egy IMDb 8.0-as, világszerte méltatott klasszikus, azt hinném (meg úgy is gondolom), hogy egy közepesen béna kalandfilm, majmokkal. A Békaváros c. film egyáltalán nem tűnt rosszabbnak, pedig az trash. Nem sportszerű egy 1968-ban készült holmit a technikai hibái miatt gyalázni, de egyszerűen nem lehet komolyan venni a filmet. Képtelenség nem gondolni rá, hogy ezek emberek, majom maszkban. Iszonyat lehozó és röhejes egyszerre. Emellett annyi logikai baromság és kínosan idegesítő jelenet van benne (pl. mi a jó édes anyjáért viselkedik a főszereplő úgy, mint egy kretén, attól még, hogy nem tud beszélni a nyaki sérülése miatt?! Miért nem kelti fel magára a figyelmet intelligens viselkedéssel? Azt hittem, szétütöm a monitort, amikor már negyedórája néztem, hogy bénázik.) Charlton Heston pedig egy pancser. :'D Az a színészi játéka minden filmjében, hogy előrebiggyeszti robusztus állkapcsát, és szigorúan néz. A film üzenete (jaj, az emberek gonoszak, elpusztítják a bolygót) nem volt újdonság akkoriban sem.