Közösség

Vélemény:

 

74 Visszafordíthatatlan

(2002)

Visszafordíthatatlan

 
Borsossy Nézhetetlen  2018.05.31 10:54
3

Sajnálom, ennél a filmnél képtelen vagyok objektívan értékelni. Filmtechnikailag talán rendben van. Talán ütős, hogy részben visszafelé zajlanak az események. Vagy épp a kamerakezelés, és a zene is rendben van. Talán. Ugyanakkor egy ilyen film megtekintése után elgondolkodik az ember, hogy maga a filmgyártás ezért jött-e létre. Hogy olyan borzalmakat mutassunk be, amikkel az emberek nagy része a mi kultúránkban sosem találkozik élete során. Mi értelme van olyan borzalmak végignézésének, amivel sosem találkozunk? De leginkább soha nem is akarunk találkozni? Mit ad hozzá az életünkhöz? Hol építi a lelkünket, a mentális énünket? Szerintem sehol. Szerintem a film világa nem ezért jött létre. Semmivel sem vagyok előrébb semmiben, mint enélkül a film nélkül lettem volna. Hol tesz nekem jót az, hogy ezt megnéztem? Sehol. Jobb ember lettem? Nem. A film világa is egy eszköz az ember kezében, tudja jóra, tudja rosszra használni. Ilyen filmek helyett inkább olyanokat kéne készíteni, amik szebbé, jobbá teszi az ember lelkét, és nem roncsolja, bántja, sérti.