Közösség

Vélemény:

 

75 A halott túlélő

(2009)

A halott túlélő

 
Gigi   2016.12.29 11:17
1

Elvileg ez egy horrorfilm, viszont mivel Liam Neeson a főszereplő, ezért gondoltam, tuti nem lesz véres, inkább pszichotrillerszerű valami. Nem olvastam előtte semmit a filmről, csak mivel szeretem a főszereplőt, gondoltam, hogy rossz nem lehet. Viszont ez egy olyan szinten sötét, lehúzós és lebegős film, amire nem számítottam volna. Egyébként nem tudom, voltatok-e már úgy filmmel, hogy legalább annyira taszít, mint amennyire vonz, és bár végig nem tudod hova tenni, és kezded benne utálni egyik kedvenc színészedet, mégsem kapcsolod ki. Aztán mikor vége, akkor meg nézel ki a fejedből, hogy akkor most mi van?! A rendező tuti nem volt tiszta, amikor ezt a filmet leforgatta, a színészek meg nem vették észre, hogy beszámíthatatlanra csapatta az agyát, és csak úgy brahiból eljátszották ezeket az abszurd szerepeket. Gyanítom, hogy azóta ők is néha a semmibe bámulva merengenek, és próbálják valahogy felidézni, mit is műveltek valójában, természetesen sikertelenül.
SPOILER


Ja, a történetről is valamit: Liam egy temetkezési vállalkozót alakít benne, meg van egy fura csajszi fura pasijával a még furább, sötétebb és üresebb életükben, míg egyszercsak a csaj meghal. Vagy mégsem? Vagy mégis? Vagy mégsem? Hát, kb erről szól a film. Részleteket nem árulok el, hátha valaki mégis szeretné megnézni.