Közösség

Vélemény:

 

66 A majmok bolygója II.

(1970)

Hatalmas visszaesés

 
Timon   2023.12.16 22:39
1

Nem számítottam ettől túl sokra, legfeljebb úgy, mint kötelező darabja a szériának, ha mindet meg akarod nézni. Szerintem ez az egyetlen a régiek közül többé-kevésbé akár nélkülözhető is. Az volt a legjobb benne, ahogy egyszer csak a sziklák alatt rátaláltak az egykori metróállomásra. Már ami megmaradt belőle. Aztán, amint meglátják lent a fényt, ott még a forgatókönyvírók jó sok irányba elmehettek volna. Nem a legrosszabb eshetőséget választották ugyan, de... nekem rém erőltetettnek tűntek ezek a lent élő emberek (?), akik az elméjükkel tudtak másokat irányítani, brutálisan egymásnak estetni, jelenségeket felvetíteni, és olyan mélyre süllyedtek, hogy egy rakéta az istenségük. Ez utóbbi mondjuk jól mutatja, hogy az ember sajnos mennyire tud vonzódni az erőszakhoz, háborúhoz, bűnhöz... Az még furább jelenet volt, hogy a majmok botor módon ledöntötték, mit sem tudva róla, és egyszer csak felrobbantotta a Földet. A folytatás szerencsére kihúzta a bajból az akkor még kétrészes franchise-t. 10/6.