Közösség

Vélemény:

 

53 Árny a felhők között

(2020)

Árny a felhők között

 
Tomipapi   2024.03.09 19:32
0

Ez a film annyira gyenge és idegesítő, hogy az csak na!
Arról szól, hogy egy fiatal hölgy a második világháború kellős közepén felszáll egy táskával egy katonai (B-17-es) gépre, hogy egy titkos szállítmányt eljuttasson az Isten tudja, hová. Persze a repülőn tartózkodó pasik mind mocskos szájúak ,és a film 45. percéig csak gusztustalannál gusztustalanabb beszólásokkal borzolják a nézők idegeit. Közben, hogy még dühösebb legyen a néző, kérdezik a nőt, hogy mit keres ott, de bármit is válaszol a szerencsétlen, nem hisznek neki. Ráadásul beragad az alsó lövészállásba, mert letörik a nyitószerkezet. Ráfogják, hogy biztos direkt nem akar kijönni. Szóval a 45. percig megy az agysejtjeim lepusztítása, mikor is végre megjelenik valami szörnyecske, aki elkezdi szétszedni a repülőgépet. A hab a tortán, hogy a japán vadászgépek is előkerülnek valahonnan, és lőni kezdik a repülőt. A nő összevissza mászkál a gép külsején hihetetlenebbnél hihetetlenebb módon, míg be nem kerül a repülő belsejébe. Érdekes, hogy úgy tűnik, mintha már mindenki meghalt volna, de valahogy, valahonnan mindig előkerül egy katona, aki összeverekszik a szörnyecskével. Hála az Istennek, zuhanni kezd a gép, és végre földet érnek. Így hatan maradnak, a másodpilóta, aki nem tud gépet vezetni, a géppuskás srác, aki szerintem már kétszer meghalt, de most megint előkerült. A nő pasija, a főszereplő nő, a film rendezője meg az operatőr. Mindenki nagyon boldog, hogy a forgatás mehet tovább. Mikor is már megint becsöppen a képbe a rémecske, aki elveszi a táskát. Valamiért nagyon odavolt érte. Persze, hozzá kell tenni, hogy egy klassz marhabőr táska volt. A nő persze nekiesik, és jól elveri. Végre kiveszik a táskából a kisbabát, amit már rég meg kellett volna tenni. Milyen anya az olyan, aki nem öleli magához a csemetéjét? A zárójelenetben mind felmennek egy kis domboldalra, ahol is az anyuka premier plánban a cicijével megszopiztatja a pici babát, mert azt gondolja, hogy éhes.
Mindenki nagyon boldog! Kivéve én, aki végigbosszankodta a filmet.
Csak azért nem minősítem le a filmet, mert az operatőri munka elég jó volt. :)