Közösség

Vélemény:

 

88 Számkivetett

(2000)

Örök kedvenc a Tom Hanks filmek között

 
Jerico   2023.08.03 13:31
2

Az összes Tom Hanks filmet láttam, és a Számkivetett mindig a kedvencem marad. Robert Zemeckis remek filmet alkotott 2000-ben arról, hogy milyen gyorsan és hirtelen változhat meg sorsunk, illetve mennyire fontos az életösztön a boldogulásunk és jövőnk szempontjából. A Számkivetett (Cast Away) egy szigetre vetődött ember története, aki évekig rostokol a világ végén, mikor aztán mégis sikerül távoznia önerőből. Utánanéztem: a sziget, ahol a forgatás zajlott, a Csendes-óceánon található, Fidzsi közelében, a neve: Monuriki. Hossza alig 1,15 km, szélessége 660 méter, az egész alapterülete pedig 40 hektár. Legmagasabb pontja: 178 méter. Ma sem igazán értem, hogy miket evett ott éveken keresztül hősünk, és hogyan lehet túlélni egy ennyire apró szigeten, ahol nincsenek állatok (ha mondjuk tényleg megtörtént volna ez az egész, a valóságban is). Helen Hunt kimagaslót nyújt rövidke szerepében is, és Chuck visszatérése a civilizációba elgondolkodtató a film legvégén, mert felveti a mi fontos igazán az életben kérdését. Értékelésem: 80%.