Számkivetett

Számkivetett

Cast Away

Tom Hanks

Chuck Noland (Tom Hanks) sikeres menedzser a Fed Ex szállítási vállalatnál, épp az ünnepek előtti utolsó szállítmányt kíséri, amikor a repülője lezuhan. A szerencsétlenség valahol Malajzia szigetvilágában éri. Egyedüli túlélőként kell helyt állnia a vadonban, meg kell tanulnia fedelet… Több

Premier (HU): 2001.02.08. | SkyShowtime (2023.06.22.) | Netflix (2024.01.22.)

2024.02.21 Schumy1

Imádom ezt a filmet. Nem vagyok Tom Hanks rajongó, de ez neki való szerep volt. Jó sztori, jó rendezés, szép helyszín.

Tom Hanks jó színész.A legjobbak között van világszerte,és mi sem bizonyítja jobban,hogy ezt a közepesnél kicsit jobb forgatókönyvet így felhozta,és nézhetővé tette ! Izgalmas,érdekfeszítő,és katartikus,de kissé romantikus. Egyszóval jó mozi!

2018.03.20 Artemisia

Nem a szokványos túlélő film, hiszen a játékidő nagy részét a háttérsztori és a hazatérés teszi ki. A túlélés megjelenítése elnagyolt, hiányos, tulajdonképpen csak ízelítőt kapunk a szigeti életéről, persze bemutatja a lényeget, hogy mit eszik, mit i... Több

2018.12.07 mamiéstöti2

Az egyik legmegosztóbb film, amit valaha láttam. Az egyik oldal el van tőle ájulva, a másik viszont nem értékeli az egyszemélyes vesztegelést.

2023.08.03 Jerico

Örök kedvenc a Tom Hanks filmek között

Az összes Tom Hanks filmet láttam, és a Számkivetett mindig a kedvencem marad. Robert Zemeckis remek filmet alkotott 2000-ben arról, hogy milyen gyorsan és hirtelen változhat meg sorsunk, illetve mennyire fontos az életösztön a boldogulásunk és jövőnk szempontjából. A Számkivetett (Cast Away) egy szigetre vetődött ember története, aki évekig rostokol a világ végén, mikor aztán mégis sikerül távoznia önerőből. Utánanéztem: a sziget, ahol a forgatás zajlott, a Csendes-óceánon található, Fidzsi közelében, a neve: Monuriki. Hossza alig 1,15 km, szélessége 660 méter, az egész alapterülete pedig 40 hektár. Legmagasabb pontja: 178 méter. Ma sem igazán értem, hogy miket evett ott éveken keresztül hősünk, és hogyan lehet túlélni egy ennyire apró szigeten, ahol nincsenek állatok (ha mondjuk tényleg megtörtént volna ez az egész, a valóságban is). Helen Hunt kimagaslót nyújt rövidke szerepében is, és Chuck visszatérése a civilizációba elgondolkodtató a film legvégén, mert felveti a mi fontos igazán az életben kérdését. Értékelésem: 80%.

A zeneszerző, Alan Silvestri 2002-ben Grammy-díjat nyert a végefőcímnél hallható zenéért.Szerző: Archívum

A FedEx 88-as járata, ami a filmben lezuhant a valóságban "szolgálatban" volt. Memphis-től Penangig, Malajziaig ment, ahol leadta csomagjait. Szerző: dailyfilmsan

A forgatókönyv egy kezdetleges verziójában Wilson helyett Chuck saját magával beszélgetett volna. Lett volna egy rossz és egy jó Chuck. Szerző: dailyfilmsan

Az összes párbeszédet és hanghatást később kellett a filmhez felmondani és hozzáigazítani. A szigeten felvett hangok használhatatlanok voltak a hullámok robajai miatt. Szerző: dailyfilmsan