Samsara

Tashi az ifjú láma, befejezte hároméves magányos meditációját egy eldugott remetelakban. Egykori kolostorába visszatérve Tashiban felébrednek a szexuális ösztönök, s ez megkérdőjelezi kolostori életének spirituális értékeit. Úgy érzi, meg kell tapasztalnia a világi… Több

Rendező: Pan Nalin
Forgatókönyvíró: Pan Nalin, Tim Baker
Ország: Németország, Franciaország, Svájc, Olaszország, India
Premier (HU): 2003.12.25.

2019.10.13 Yosihiro

Szamszára

A film címe talán nem tükrözi a film lényegét de aki igazából nem Budhista vagy nem hívö annak ez a film is kellett hogy tetszést arasson. Én igazából a szerelmet emelném ki amivel a film lényegében foglakozik és végén a bünbocsánat , lelkiismeret az amit a föhöst igazán bántja. A történet jó és a képi feldolgozás is remekül passzol a film mondanivalójához. bepillantást kaphatunk a Budhista élet szigorú szabályaiban és abba hogy a világi élet miként igazodik a Budhista valláshoz. A "világi" való élet bizony egészen más és nehezebb is mint a hit követése hiszen annyi apró dolog tudja az embert épp bosszantani mint gyönyörbe vinni. Az emberi tulajdonságok mint féltékenység és irigység is megmutatkozik a filmben. A szerelmi kapcsolatot jól mutatja be a film pazar erotikus jelenetekkel és az elcsábulás megcsalás "müvészetét" is. A filmben több filozofikus és Budha tani mondásokat is hallhatunk ami egyrészt elgondolkodtatóak másrészt jól mutatják az emberi mivoltunkat. Összességében a képi vágás és rendezés jó a szereplök ugyan nem tudnak a közepesnél fentebb emelkedni de a forgatókönyv és a képi látvány a filmet egy négy csillagos pozicióba emeli amit szerintem megérdemel. csak ajánlani tudom remek kikapcsolódás annak aki szereti a romantikus és a Budháról szóló filmeket. Üdv Yosi

2016.05.10 Face

Úgy éreztem, hogy nagyon is a jól megkomponált felvételeken van a hangsúly, a történet pedig számomra egy picit a háttérbe szorult. És mintha ez ráadásul próbálta volna elkendőzni az alakításokat is, amelyek szerintem kiválóak.

2016.12.07 bocerkaa

Bár minden romantikus film ilyen lenne, mint ez. Átérezhető, kellemes és mellőz mindenfajta melodrámát. Gyönyörű képi világa van, és ugyanez mondható el az erotikusabb jelenetek szofisztikáltságáról is.

Ez az első játékfilm, amelyet elejétől a végéig a Himalájában, a rejtőzködő indiai Ladakhban forgattak, 8.000 méter magasan. A zord éghajlati viszonyok, s a politikailag érzékeny és elérhetetlen helyszín miatt nem könnyű megközelíteni ezt a vidéket, ahol a parasztok túlnyomórészt buddhista közösségei, a szerzetesek és a remeték a világtól elzárva élik mindennapi életüket.Szerző: e-batta