Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Kincsem

(Kincsem-film)
Kincsem

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Blaskovich Ernő mindenét elvesztette a szabadságharc után. Céltalan, kicsapongó életet él, amikor egy nap megjelenik élete nagy lehetősége, Kincsem, a csodaló, akivel sikert sikerre halmoz az európai lóversenypályákon. Ezzel a sors tálcán kínálja neki az elégtételt, hogy nemes küzdelemben győzze le ősi ellenségét, von Oettingen bárót. Egyre durvuló rivalizálásukat azonban bonyolítja, hogy Ernő menthetetlenül beleszeret Klara von Oettingenbe, apja gyilkosának lányába. Vajon mi a fontosabb, a szerelem vagy a bosszú? (Fórum Hungary)

(BéBé)

2017. 03. 27. 09:33

Ha akarnék is, nehezen tudnék belekötni. A sok lovas film után nem számítottam nagy sztorira, de így a kitalált romantikus történet mellett kifejezetten szórakoztató filmet kreáltak. Meg nem mondanám, hogy magyar alkotás. A tájak, a felülnézetes akkori városi képek, és a remek filmzenével feltuningolt lóversenyek egy kimagaslóan jó minőségre tesz szert. A színészekre sem volt panasz. Nagy Ervin laza szerepe kellemes csalódás, és a film előre haladtával Petrik Adreával lévő romantikájának is egyre jobban lehet örülni. Értettem, hogy a rendező keverni akarta a modern világgal a filmet. De pont amivel ezt akarta bizonyítani, inkább kínosra sikeredett némelyik jelenetben. Ami az előzetesbe is látszik, mikor Fluor Tomi - Mizu számát éneklik, inkább szörnyű, mint vicces. Szerencsére nem sok elemmel próbálták modernesíteni a filmet, és kevés hasonló elem van benne. Le a kalappal, igazi moziélmény volt, és büszkén jöhetünk ki a moziból, hogy hazai termés! Szépen halad a magyar filmgyártás! Csak így tovább.

2017. 03. 24. 05:04

Na végre, egy igenis nézhető, nagy költségvetésű magyar "látványfilm", aminek a humorával sem voltak különösebben nagy problémák. A főszereplők közti kémia szépen működött, összeállt az egész, le a kalappal. Kellett már egy ilyen is a sok díjnyertes, de nehezen emészthető magyar film után.

2017. 03. 22. 14:42

A nemzet blockbustere :) Viccet félretéve, teljesen vállalható, szórakoztató és valóban látványos film készült 3 milliárdból (ok, hazai viszonylatban ez soknak hangzik, de az olcsó horrorok készülnek ennyiből Amerikában), amire megéri beüli.

Balsai Mónika
Petrik Andrea

A Kincsem Felveszem a szárnyakat című betétdalát Rúzsa Magdi énekelte fel.

A forgatás helyszínéül szolgáló bécsi Práter Európa legrégibb, eredeti formájában megőrzött lóversenypályája.

A 72 napos forgatásból mindössze 17 nap volt, melyeken nem kellett állatokkal dolgoznia a stábnak.

Movieaddicts: Kincsem
A Kincsem győzelmével a nemzeti függetlenséget kicsit átélni akaró emberek mellett állunk teljes szívvel, mi is kívánjuk a csodaló győzelmét a császár akarta ellenében. De aztán őszintén jön a nevetés akkor, amikor a győztes futam után tévedésből fordítva lobogtatják a magyar zászlót. A Kincsem egy olyan utat mutatott, amit remélhetőleg egyre több magyar film fog követni. 8/10
VOX.hu - Kincsem
A Kincsem látványban, sztoriban és humorban teljesíti azt, amit egy ilyen filmtől vár az ember: se nem jobb, se nem rosszabb a nagy mainstream átlagnál. Talán túlságosan is áramvonalas bizonyos helyeken, de aki a kardozós-lovaglós romantikus filmet magyar kiadásban szeretné nézni, nem tévedhet, ha a Kincsemre fogad. 70/100
Smoking Barrels: Kincsem
Nőiesen bevallom, az égvilágon semmit sem vártam ettől a filmtől (ami körül nyilván a hatalmas előállítási összeg miatt volt nagy a felhajtás), egyszerűen csak kíváncsian vártam, hogy mit hozott ki a Kincsem-történetből és ebből a szereplőgárdából (amelyben nem a sztárok dominálnak, hanem a jó színészek) Herendi Gábor, és nagyon örültem neki, hogy ilyen kellemesen szórakoztató lett a végeredmény. Kár a túltolt a végjátékért, de nagyon jól éreztem magam a vetítés alatt, egy vérpezsdítő, valami jó kis történelmi kalandfilmet kaptam, kell ennél több?

8/10