Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Kincsem

(Kincsem-film)
Kincsem

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Blaskovich Ernő mindenét elvesztette a szabadságharc után. Céltalan, kicsapongó életet él, amikor egy nap megjelenik élete nagy lehetősége, Kincsem, a csodaló, akivel sikert sikerre halmoz az európai lóversenypályákon. Ezzel a sors tálcán kínálja neki az elégtételt, hogy nemes küzdelemben győzze le ősi ellenségét, von Oettingen bárót. Egyre durvuló rivalizálásukat azonban bonyolítja, hogy Ernő menthetetlenül beleszeret Klara von Oettingenbe, apja gyilkosának lányába. Vajon mi a fontosabb, a szerelem vagy a bosszú? (Fórum Hungary)

(BéBé)

2017. 03. 27. 09:33

Ha akarnék is, nehezen tudnék belekötni. A sok lovas film után nem számítottam nagy sztorira, de így a kitalált romantikus történet mellett kifejezetten szórakoztató filmet kreáltak. Meg nem mondanám, hogy magyar alkotás. A tájak, a felülnézetes akkori városi képek, és a remek filmzenével feltuningolt lóversenyek egy kimagaslóan jó minőségre tesz szert. A színészekre sem volt panasz. Nagy Ervin laza szerepe kellemes csalódás, és a film előre haladtával Petrik Adreával lévő romantikájának is egyre jobban lehet örülni. Értettem, hogy a rendező keverni akarta a modern világgal a filmet. De pont amivel ezt akarta bizonyítani, inkább kínosra sikeredett némelyik jelenetben. Ami az előzetesbe is látszik, mikor Fluor Tomi - Mizu számát éneklik, inkább szörnyű, mint vicces. Szerencsére nem sok elemmel próbálták modernesíteni a filmet, és kevés hasonló elem van benne. Le a kalappal, igazi moziélmény volt, és büszkén jöhetünk ki a moziból, hogy hazai termés! Szépen halad a magyar filmgyártás! Csak így tovább.

2017. 05. 28. 22:31

Csapjuk össze a tenyereinket, megszületett Magyarország első blockbustere, kicsit savanyú, kicsit sárga, de azért a miénk. A magam részéről kellemesen csalódtam....annyira ugyanis nem is savanyú ez a magyar narancs, mint amennyire számítottam rá, hogy az lesz. Adott egy lovas film, ami igazából nem is nagyon a lóról szól, Herendi Gábor egyik nyilatkozatában azt olvastam, hogy azért kellett a Kincsem-sztori köré írt szerelmi szál, mert a csodaló története önmagában nem lett volna elég ütős. Én ezzel nem értek egyet, ugyanis kevés dologban vagyunk elsők, mi magyarok, ha valamiben mégis, akkor az igenis megér egy misét, s Kincsem sztorijában megvolt a potenciál. Persze (amennyire sikerült utánaolvasnom) Kincsem gazdája Blaskovich gróf a valóságban fele annyira sem volt érdekes figura, mint a Nagy Ervin által megformált alteregója, szerette a nőket, de alacsony termete miatt (amit több forrás is megemlít) erősen kétlem, hogy hozta volna ezt a bonviván figurát, amelyet a filmben ábrázoltak. E mellett állítólag a pénzzel sem bánt olyan könnyelműen, mint Herendi Blaskovicha, sőt, még ugyan zsugorinak tartották a gróf urat. Egy szerelmi történethez azonban nyilván kevés lett volna egy ilyen egysíkú jellemábrázolás, hát megbocsájtható, hogy némileg meghamisították a filmben a történelmet. Ami a lóversenyeket illeti, meglepően izgalmasra sikeredett az ábrázolás, amikor Kincsem megzabolázza magát (mert ő bizony nem akar veszíteni, a kissé erőltetett, s szintén hamis romantikus hősködő fogadást inkább meg sem említem), s a zsoké szakadt kantárral ügeti végig a hajrát...na akkor azért szerintem a nézők adrenalinszintjét is sikerült kicsit meglökni. S ha már a zsokénál tartunk, óriási taps Kovács Lehelnek...szerintem tökéletes Mike Madden volt. A sok-sok valóságtól elrugaszkodás mellett egyetlen tény igazságalapjának nagyon tudtam örülni: az állatsuttogó macskának (oké a valóságban nem Schulznak hívták, de akkor is), öröm volt viszontlátni a ló és a macska barátságát, ami csempészett egy-két kedves percet a filmbe. Nagy Ervint eddig leginkább szinkronszerepeiről ismertem, de szerintem a magyar színész világ egy színes egyéniséget nyert általa, nagyon jól hozta ezt a felturbózott Blaskovich Ernő karaktert. Petrik Andrea munkásságát egyáltalán nem ismertem, de ezek után érdemes lesz odafigyelni rá. A filmben viselt kosztümjeit és frizuráit pedig egyenesen imádtam, a csontdaráló szerkezetét pedig nyugodtan alkalmazhatják a következő magyar horrorfilmben. De jajj, miért kerül mindig a legvégén a légy a levesbe? Ez a lezárás mégis mi volt? Semmi bajom a Happy endekkel, de ez azért mégis túlzás volt. A film egészen a végéig ügyesen lavírozott a "hollywoodias, de azért mégsem annyira" dimenzióban, ez viszont a záró negyedórában úgy borult, hogy hallani lehetett a reccsenését is. Nem tudom, hogy a sok pénz miatt, vagy más okból kifolyólag, de a Kincsem lezárása olyan mértékben hollywoodias lett, hogy azt még a tengerentúlon is megirígyelhetnék. Emiatt pedig van némi keserű szájíz...Összegezve: minden idők legdrágább magyar filmje azért remélem visszahozza az árát, mert megérdemli, jó film lett, épp emiatt elképzelhető, hogy a közeljövőben több hazai blockbusterrel fogunk találkozni (az persze más kérdés, hogy azok meg fogják-e érni az árukat). Egy izgalmas, szórakoztató játékfilm erejéig rugaszkodik el a valóságalaptól, amelyek megbocsáthatóak, akárcsak a modern "kikacsintásai" is (Mizu dúdolás, szelfizés egy régi kamerával, és egy apró megjegyzés a vasárnapi boltzárra).

2017. 04. 11. 10:59

Látványos volt a film, jó zenék voltak benne pici humorral megspékelve. Ami nem tetszett a főszereplő hölgy. Borzasztóan műn beszélt. Illetve számomra elmaradt az izgalom, ugyanis azt amúgy is tudni, hogy Kincsem sose kapott ki, ezért a nagy versenyeken nem rágtam le a körmeimet.

Balsai Mónika
Petrik Andrea

A Kincsemben alkalmazott CGI-technika még magának, Herendi Gábornak is az újdonság erejével hatott. A városképeket például így alkották meg, a versenyeknél pedig csupán a lelátó egyhatod részét építették meg, a többit kénytelenek voltak a forgatás alatt elképzelni. A vágtázó jeleneteket pedig olykor kétszer vették fel, egyszer élőben, egyszer pedig greenbox előtt, galoppgéppel és műlófejjel.

A filmben 5-6 különböző ló alakította Kincsemet, s minden állat másban volt jó, az egyik futott, a másik szelíd volt és azonnal lefeküdt, amikor kellett, egy másikat pedig a tűz közelségéhez kellett hozzászoktatni. A lovaknak még külön "sminkesük" is volt, aki a Kincsemen található csillag alakú foltot felrajzolta a homlokukra.

Nagy Ervin olyannyira belejött a lovaglásba, hogy a forgatás után még a Nemzeti Vágtán is elindult.

Movieaddicts: Kincsem
A Kincsem győzelmével a nemzeti függetlenséget kicsit átélni akaró emberek mellett állunk teljes szívvel, mi is kívánjuk a csodaló győzelmét a császár akarta ellenében. De aztán őszintén jön a nevetés akkor, amikor a győztes futam után tévedésből fordítva lobogtatják a magyar zászlót. A Kincsem egy olyan utat mutatott, amit remélhetőleg egyre több magyar film fog követni. 8/10
VOX.hu - Kincsem
A Kincsem látványban, sztoriban és humorban teljesíti azt, amit egy ilyen filmtől vár az ember: se nem jobb, se nem rosszabb a nagy mainstream átlagnál. Talán túlságosan is áramvonalas bizonyos helyeken, de aki a kardozós-lovaglós romantikus filmet magyar kiadásban szeretné nézni, nem tévedhet, ha a Kincsemre fogad. 70/100
Smoking Barrels: Kincsem
Nőiesen bevallom, az égvilágon semmit sem vártam ettől a filmtől (ami körül nyilván a hatalmas előállítási összeg miatt volt nagy a felhajtás), egyszerűen csak kíváncsian vártam, hogy mit hozott ki a Kincsem-történetből és ebből a szereplőgárdából (amelyben nem a sztárok dominálnak, hanem a jó színészek) Herendi Gábor, és nagyon örültem neki, hogy ilyen kellemesen szórakoztató lett a végeredmény. Kár a túltolt a végjátékért, de nagyon jól éreztem magam a vetítés alatt, egy vérpezsdítő, valami jó kis történelmi kalandfilmet kaptam, kell ennél több?

8/10