Ede

1. évad - 8 epizód

A mester és a tanítvány, a nyugodt erő és a féktelen szenvedély, a hűséges férj és a csapodár szerető, a megfontolt politikus és a lánglelkű fejedelem: Bethlen és Báthory. Két ellentétes személyiség harca Erdély vezetéséért, egy nő szerelméért és a magyarság… Több

Rendező: Madarász Isti
Ország: Magyarország
Premier: 2023.10.13. | Netflix (2024.01.01.) | Filmio (2024.04.11.)

2024.01.06 Cremena

Annyira nem rossz

Több művészettörténészt, vagy a kor ismerőit jobban bevonhatták volna... Vicces volt 80-as évekbeli kék-fehér csempét látni a 17. századi történetben. Hagy kívánnivalót maga után, de szerintem nem rossz, sokkal bugyutább amerikai sorozatokat szórnak ránk... Nyilván nem egy Várkonyi Zoltán-rendezés, mint az Egy magyar nábob c. film volt, de lekötött. Nyilván azoknak is igyekeztek élvezhetőbbé tenni, akik életükben nem nyitottak ki történelemkönyvet, vagy ha igen, sok nem maradt meg belőle.

2023.10.15 Mz/X Nézhetetlen

Szekunder szégyen

Egyszerűen minősíthetetlen darab. Műanyag vértek, 80-as-90es évek mesejáték hangulatát idéző díszletek, párbeszédek, modoros színészi játék. Gyakorlatilag olyan, mint valami kosztümös Barátok közt, csak még annál is kínosabb.

2024.01.06 Kinga Kecskeméti

Tündérkirályfi és az ő démonjai

Ha már nem volt szerencsém a filmekkel, gondoltam, jöjjön egy sorozat, s két nap alatt „ledaráltam”. Vannak hiányosságai, nem is kevés, valahogy mégis megfogott a történet. Már az is tiszteletreméltó, hogy egy nagy magyar író (Móricz Zsigmond) Erdély... Teljes kritika

2023.10.27 Ede

Tetszik

Lehet fitymálgatni, de szerintem fölösleges. Nem az amerikai, gagyi, több millió dolláros sorozatokhoz kell hasonlítgatni. Sok esetben ott is nevetséges jelenetsorokkal találkozhatunk, fele ennyire jó képességű színészekkel (tisztelet a kivételnek). Örüljünk annak, hogy végre a magyar fordulatos történelem korszakáról is kerül a filmpalettára, és nem csak a vikingek meg az agyonjátszott brit királyok köszönnek vissza ránk a filmekből. A szimpatikus, lelkes színészeknek mondjunk köszönetet, hogy igyekeztek játékukkal örömet szerezni a nézőknek!

2023.10.24 domonn

Hajrá Fradi!

Szerintem élvezhető darab XIX. századi romantikával, kellő történelmi hűséggel. Itt-ott tényleg ciki, de jó dolgokat mondanak a mellékszereplők. A produkció valóban gyerekcipőben jár így a sorozat 3. részénél még, de reméljük, belejönnek a srácok, és lesz még sok nívós darab! Én drukkolok, és kíváncsian várom a fejleményeket!

(2024. 01. 09.)
Móricz Zsigmond Erdély-trilógiájának indító kötete elevenedik meg a Tündérkert – Kísértések kora című magyar tévésorozat első évadában, amely ugyanakkor ügyesen ki is egészíti az alapművet. Több