Közösség

Vélemény:

 

71 Alkonyat

(2008)

Unalmas vámpír film

 
msfini   2022.04.24 09:36
0

Nem olvastam a könyveket, így csak a filmek alapján tudom megítélni a Twilightot. A párbeszédek nagyon mesterkéltek, furának tűntek, a színész munka sem nyűgözött le, finoman szólva. A történet gyorsan kezdődik, majd gyorsan le is ül. Hosszúnak és vontatottnak érződik a film. Ezzel szemben néhány részlet bőven kifejtetlenül marad, annyira nem világosak számomra (a látottak alapján) a vámpírlét szabályai. Edward Cullen (Robert Pattinson) színészkedése inkább nevetséges volt, ijesztően viselkedett, rejtély, hogy mit találtak vonzónak benne az egész suliban. Emiatt a romantikus szál se tudott számomra működni, nem igazán éreztem a kémiát Bella és Edward között. A vizuális megoldások kicsit gagyinak tűntek, főleg, amikor a szereplők gyorsaságát próbálják effektekkel megmutatni. A látottak alapján nem igazán értem, hogy a könyvek miért lettek bestsellerek. Valószínűleg, sokkal értékesebb alkotások, mint ez a film, érdekesebben vannak kifejtve bennük a történtek. A film jobb lett volna, ha fél órával rövidebb és jobban megírják a szövegkönyvet. Azt viszont elfogadom, hogy ez csak egy könyvsorozat első kötete.