Barry Seal: A beszállító

Doug Liman
Mauricio Mejia
Alejandro Edda
Tom Cruise

Tom Cruise új filmje egy elképesztő igaz történetet dolgoz fel.
Barry Seal amerikai pilóta volt, aki a Pablo Escobar-féle Medellín kartell szállítója lett, és fegyvert és drogot csempészett a repülőin, majd váratlanul beszervezte a CIA, és az amerikai történelem egyik legnagyobb titkos… Több

Rendező: Doug Liman
Író: Gary Spinelli
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Kolumbia
Premier (HU): 2017.08.31. | Netflix (2022.07.01.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.09.29 Critic

Ez az a sztori, amit ezerszer jobbra is meg lehetett volna csinálni

Az Escobar kábszeres szállítmányait hosszú ideig lebonyolító Barry Seal története egy igazi filmre termett sztori. Doug Liman azonban – aki egyébként két zseniális filmet is rendezett már, A Bourne-rejtély és A holnap határa címűeket – ezúttal nem tudta élvezetesre és izgalmasra megcsinálni minden idők legjobb csempészének kalandjait. Bár ehhez megnyerték Tom Cruise-t is (aki cseppet sem hasonlít amúgy az elhízott igazi Barry Sealre). A végeredmény egy nagyon átlagos mozi lett egy magánéleti válságban lévő átlagemberről. Pedig ebben az egészben milliószor több van. Kimaradnak az Escobarral kapcsolatos jelenetek, a sikeres utakat követő ünneplések és a repülős pasas érdekesebb énjének megmutatása. Csak a megrögzött Tom Cruise fanoknak merem ajánlani, akik többet szeretnének megtudni a 90-es évek legnagyobb kábítószer-hálózatáról, csalódni fognak. Értékelésem így közepes, azaz 3 csillag, százalékban kifejezve: 55%. Ez is csak a gyönyörű Sarah Wright miatt, aki Seal feleségét alakítja (szerintem kiemelkedően).

2017.10.05 Berto49

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! A manapság szinte obligát „igaz történet alapján” felirat adja tudtul, hogy amit látni fogunk, az a valóságban is megtörtént. Csakhogy egészen másként! Barry Sealnek a való... Több

2017.10.04 indingo

Nem volt rossz, de valahogy többet vártam a filmtől. Kicsit utána is olvastam a dolognak, amiből kiderült, hogy sok minden fikció volt a filmben és nem is úgy történtek a dolgok ahogy.

2017.09.27 HE7EDIK

Totálisan átlagos film, nincs olyan jelenet, amit máshol már ne láttunk volna....kábszercsempészet, CIA, dugás, jópofáskodás, pénz, ecetere cetere ecetere. Azt se értem, egy mára teljesen elfeledett valakiről mi értelme volt filmet forgatni. Fegyvernepper ehhez képest zseniális alkotás. Amúgy a vége annak tényleg az..

Akciódús,pörgös,igazán nézhető film,ami nem hagy unatkozni minket.Tom Cruise itt is elviszi a produkciót,ezzel megmutatva zsenialitását.

A film összbevétele 134 866 593 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 235 782 307 forintot termelt. A hazai mozik összesen 166 065 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Barry Seal második felesége közreműködött a film készítésében, sok érdekes háttérinformációval látta el a készítőket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film eredetileg 2017 januárjában került volna bemutatásra, ám a stúdió fél évvel elhalasztotta, hogy ne kelljen versengeni az Underworld - Vérözön és az Amityville - Az ébredés című filmekkel. (Bár utóbbinak végül szintén eltolták a premier dátumjait).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A stábnak egy szörnyű tragédiával is meg kellett birkóznia a forgatás során. Történt ugyanis, hogy 2015. szeptember 11-én a kaszkadőr pilóta, Alan D. Purwin és venezuelai társa, Carlo Berl gépe viharba került, és lezuhant Medellín közelében. Mindketten életüket vesztették. A szerencsétlenségnek egy túlélője volt, Jimmy Lee Garland, aki súlyos sérüléseket szenvedett. Tíz perccel a végzetes becsapódás előtt Tom Cruise ugyanazon az útvonalon haladt végig egy helikopterben.Szerző: hp

A Barry Seal - A beszállító szkriptje 2014-ben szerepelt a legjobb nem megfilmesített forgatókönyvek hollywoodi feketelistáján. Szerző: hp

(2018. 03. 06.)
Itt repül a kismadár!
És viszi a kokót Kolumbiából. Csak kicsit túlzok, ha azt írom, hogy Tom Cruise-nak szárnyakat ad, de az biztos, hogy a Barry Seal: A beszállító címszerepében remekül érzi magát. És nekünk se rossz közben. Több

(2018. 02. 28.)
Majdnem két órányi felhőtlen szórakozás retró hangulattal megspékelve, szóval ha valaki szeretne még egy adagot kapni a mostanság méltán népszerű kokainbárós történetekből, az bátran vágjon bele, mert csalódni nem fog, de azt se felejtse el, hogy nem egy örök klasszikushoz lesz szerencséje.

Értékelés: 70/100 Több

(2017. 08. 30.)
Barry Seal - A beszállító
A Barry Seal: A beszállító egy ízig-vérig szórakoztató két órás hullámvasút, ami megtörtént események egészen abszurd sorozatát dolgozza fel, a főszerepben egy olyan „hőssel“, aki furcsamód annak ellenére igazán kedvelhető, hogy gyakorlatilag csak és kizárólag morálisan megkérdőjelezhető dolgokat tesz a teljes játékidő alatt. 85/100... Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 09. 04.)
Barry Seal - A beszállító
Izgalmas, humoros, retro, és az alapja egy igaz történet. Ezt nehéz elrontani. Remek tempóban építkező film, ami betekintést ad azokba a nem is olyan szép időkbe, amikor az USA még mindenféle diktátorokkal barátkozott. És mi az amerikaiak előtt egy hónappal már láthatjuk, hála a forgalmazónak!
7,5/10 Több

(2017. 09. 06.)
Barry Seal - A beszállító
Igazából a Barry Seal pontosan olyan film, amilyet az ember vár tőle. Laza, könnyed, szórakoztató, de nem sok olyan pillanata akad, ami miatt sok év múlva is vissza fogunk rá emlékezni. De ebben a gyenge augusztusi-szeptember eleji mozis felhozatalban mindenképpen érdemes tenni vele egy próbát. Nem volt életem filmje, de egyszeri megnézésre kiválóa... Több
Narcos
2015