Közösség

Vélemény:

 

71 Az Amazonas kincse

(2003)

Tizenvalahány éve láttam már, de nem emlékeztem

 
Ahoj poplacsek   2023.09.12 21:01
0

Olvastam, hogy sokszor adják televízióban, de nekem nincs bevezetve a házba az a fajta szórakoztatás. Úgyhogy én utoljára (és először) tizensok éve láttam, és el is felejtettem. Negyed óra után már elkezdtem emlékezni, de októberre (vagy jövő hétre) megint el fogom felejteni. Lehet, hogy ezért adják gyakran televíziókban, mert könnyű elfelejteni, így újra és újra úgy lehet nézni, mint új filmet. Mint egy nem túl emlékezetes, de új filmet. Az új itt idézőjelben értendő, ez egy késő huszadik századi klasszikus akció-kalandfilm, amiben a még ifjú szikla foglalkozású Dwayne Johnson alaposan szétcsihi-puhiz minden gonoszt, akik ostorral, égő botokkal és egyéb szuper kalandos eszközökkel támadnak. Van a csihi-puhin kívül minden más is, ami kell. Romantikus szál, egzotikus táj, gonoszul viselkedő gonoszok, minden, ami csak kellhet. A 49. percben végre még a kigyúrt hős pólója is lekerül, juhé, kár, hogy heteroszexuális férfi vagyok, de a női nézők nevében ezt nagyra értékelem. A történet elképesztően egyszerű, és nem túl érdekfeszítő. Könnyű szabadidős nézegetésre azért megfelel.