Közösség

Vélemény:

 

75 Halálfutam

(2008)

Nem túl mélyenszántó, de látványos

 
Harper   2022.03.16 13:27
10

A Halálfutam nem túl mélyenszántó film, amelyen még napokkal később is gondolkodni tudunk, viszont egy nagyon látványos és szórakoztató akcióorgia, rengeteg autós üldözéssel és verekedéssel. Paul W. S. Anderson egy olyan disztópikus világot jelenít meg, melyben az emberi élet nem sokat számít és amelyben az internetezőket olyan börtönrabok szórakoztatják, akik élet-halál autóversenyeken indulnak. A megmérettetések egy börtönszigeten zajlanak, és a versenyzők gépfegyverekkel tüzelhetnek autóikról a másikra. Jason Statham ebben a közegben jelenik meg, természetesen ártatlanul bebörtönözve. Társa a gyönyörű Natalie Martinez, aki a versenyeken mindig mellette ül a kocsiban. Pozitív karaktert játszik Ian McShane, az egyik negatív figurát pedig a F&F-filmekből ismert Tyrese Gibson. Izgalmas a sztori, de a Halálfutam legfőbb erőssége a sok bunyó és a rengeteg autós scene, melyek brutálisan véres kivitelben szórakoztatnak bennünket (már ha bírjuk az ilyesmit). Nekem tetszett, és többször is megnéztem. Értékelésem: erős 70%.