2023.10.24 22:17 OkosMajom Olvasottság: <100x
1

Csak mert plagizálok! Tiszta erővel!

A gyanú nem nyert bizonyosságot!

Plagizálok?

Csak mert plagizálok! Tiszta erővel!

Nem hiszem, de itt ez nem számít!

De vissza az én kritikámhoz!

A film készítői nem végeztek rossz munkát!

Mármint, ami a képi világot illeti...

De Tommy Lee Wallace és az operatőre, Dean Cundey hogy mit akartak, azt én sajnos nem tudom!

Ripacskodó színészek, nagyon gyenge vizuális és hangeffektek. És ráadásul egy totál érthetetlen forgatókönyv, ami semmiről nem szól, és semmit sem ad igazán!

A dramaturgia teljes hiánya, irritáló gyermekkórus, meztelen férfi hátsó, cél nélkül!

Egyedül a zene, amit John Carpenter és Alan Howarth szerkesztettek, ér valamit!

Tom Atkins, Michael Currie, Dan O'Herlihy és Stacey Nelkin egymást múlták alul a filmben.

De mi is a sztori?

A helyi kórház egyik legjobb orvosát, Dr.Daniel Challist (Tom Atkins) egy férfi beteghez riasztják, azonnal. Aki kétségbeesetten ismételgeti, hogy „mindenkit megölnek”, amire egyenlőre derék orvosunk nem tud érdemben reagálni...

A kezében pedig egy félelmetes maszkot szorongat!

Majd a férfit még aznap éjjel meggyilkolja valaki, és „tette” után viharos gyorsasággal menekül. De aztán valamilyen ismeretlen oknál fogva felgyújtja saját magát a kocsijában!

De érdekes módon a rendőri helyszínelésnél már semmit és senkit nem találnak az összeégett kocsiban...

(spoiler vége)

Nem árulok el nagy titkot, hogy ez egy olyan „folytatás”, ami csak a Halloween-filmek sikerén „lovagolva” akart egy kis pénzt kicsikarni a mozinézőktől.

Ha nem lenne Stacey Nelkin fehérneműs jelenete, még három csillag sem lenne a mozi!

Egy különálló történet, Michael most pihent a partvonalon, szóval már a névválasztást sem igen értem.

Nem volt annyira rossz, a zene és a szinkron főleg, de a drámaiság és a feszültség hiányzott nagyon!

Nekem ennyi a saját véleményem!

Az IMDb-n 59 ezer szavazat után 5,1/10-esen áll, a TMDB-n 1239 értékelésből 52%, és nálam pedig 60% és három csillag!

horror | misztikus | sci-fi

Egy kaliforniai kórház orvosa, Dr. Dan Challis már számtalan elborzasztó esettel találkozott. Ám az meg sem fordult a fejében soha, hogy egyik betegét az orra előtt ölik meg. Egy... több»

1