Közösség

Vélemény:

 

86 Tetris

(2023)

7/10, rendkívül szórakoztató

 
Ahoj poplacsek   2023.12.25 00:41
0

A film egy remek nosztalgiamenet volt, nagyon szórakoztató kivitelezésben. Nem ismerem a Tetris valós történetét, úgyhogy nem tudtam felmérni, mekkora rész volt fikció, és mennyi követte a tényleges eseményeket, de lekötött a sztori. Apple Originals filmeket nem szoktam nézegetni, nem ismerem a szokásos színvonalukat, de ez teljesen jól volt vágva, klasszul volt összerakva. Az oroszokat oroszok, a japánokat japánok alakították, akiknek a filmbeli hangja többnyire normálisan beszélt, nem úgy, mint amikor egy amerikai próbál mondjuk oroszul beszélni. Ironikus módon egy orosz beszélt borzalmas amerikai-oroszul, Gorbacsov. Van pár szónyi magyar is a filmben, az mondjuk vicces (nincs magyar szinkron, így eredeti nyelven tudjátok nézni a filmet). A remek történetmesélés és a színvonalas kivitelezés ellenére azért adtam visszafogott pozitív értékelést, mert 2023-ban már lehetne kicsit szofisztikáltabban bemutatni a késői szovjet viszonyokat. Például nem tesszük komolytalanná magunkat olyanokkal, hogy KGB-sek konkrétan megvernek az irodájában egy orosz informatikai vállalat igazgatóját, a rendszer nem így volt kíméletlen. Ez a fajta ábrázolás elmegy egy régi Schwarzenegger- vagy Chevy Chase-filmben, na de 2023-ban már röhejes. Mint ahogy nem pakoljuk tele a szovjet utcaképet NDK és csehszlovák autókkal, ahol ezekből egy se közlekedett annak idején. Azért ezeket nagyvonalúan el lehetett engedni persze. Mindent egybevetve nézésre ajánlott, jó kis film.