Közösség

Vélemény:

 

79 Tyler Rake: A kimenekítés 2

(2023)

Kevésbé jó, mint az első rész, de így is ütős

 
Jerico   2023.06.18 21:13
7

Nagyon vártam ezt a második epizódot, mert az első kimondottan tetszett. Ott okosan választottak helyszínt: a bangladesi (dakkai) utcaképek, furcsa színek, utcai tömegnyomor és forgatag a rengeteg nyomorgóval sajátos hangulatot ad az üldözéshez. Ugyanakkor a második részben mindez nincs meg. Ezúttal a hegyvidéki Grúzia a helyszín, és valamilyen érthetetlen okból Ausztria. Az egzotikus kártya most nem játszik. Ez rengeteget ront a végeredményen, csak úgy, mint a tempó belassulása. Az első negyven perc még tartja a pörgést, a börtönjelenet például, amelyben Tyler (Chris Hemsworth) kimenekíti sógornőjét a két gyermekével, egyszerűen zseniális. A börtönudvaron nagyon izgalmas bunyókba bonyolódik, és tizenöt percen keresztül a lehető legmagasabb hőfokon izzanak az akciók. Aztán fokozatosan belassul minden, és a cselekmény egy átlag akciófilm színvonalára esik vissza. Több a dráma is, mert közben előkerül a feleség, akit Olga Kurylenko alakít. A főgonosz grúz maffiavezért Tornike Gogrichiani alakítja, aki úgy tudom, tényleg grúz származású. Összességében gyengébb, mint az első epizód. Arra 85%-ot adtam, erre max. 70% adható.