Közösség

Vélemény:

 

67 Ragadozók

(2010)

Izgalmas, fordulatos és látványos

 
Ultron   2024.03.17 15:19
0

Nekem bejött Antal Nimród filmje, a Ragadozók, azzal együtt is, hogy korábban elképzelni sem tudtam Adrien Brodyt akciófilmes szerepben. De megdöbbenésemre jól állt neki a dolog. A sztori is érdekes: adott egy bolygó, melyen Földhöz hasonló dzsungel található és benne 8 ember, akik rejtélyes módon kerültek oda (maguk sem tudják, hogyan), de akikre vadászik egy gyilkos idegen. Jók az egyes karakterek, van itt jakuza, sima bűnöző, amerikai kommandós, orosz szpecnaz, afrikai halálosztagos, mexikói drogkartell harcos és izraeli repülős (ő kivételesen lány) és egy kakukktojás amcsi doki. Kapunk néhány meghökkentő fordulatot és egy nagyon izgalmas zárást. A rendezés szerintem elsőosztályú, és Brody is odateszi magát. A helyszín végig a dzsungel, amivel az eredeti, 1987-es Svarci-féle Ragadozó-film előtt tiszteleg a script. Értékelésem már csak azért is erős négy csillag, mert a kezdetektől a franchise lelkes rajongója vagyok. Százalékban 80-85% -ot adnék rá, bár az IMDb-n csak 64% -ra tartják, kicsit alábecsülve az egészet.