Közösség

Vélemény:

 

50 Préda

(2022)

Izgalmas és rendhagyó a predi filmek között

 
Master   2024.02.12 07:01
4

Ez az a film, ami legelső megtekintésre még nem nagyon tetszett, ám másodjára már bejött. Érdekes ez, de a filmek kb. 10 százaléka ilyen nálam, ezért is hiszek abban, hogy az összetettebb alkotásoknak érdemes másodszor is nekifutnunk. Nekem másodjára tűnt fel például, hogy különleges a film fényképezése, és hogy a film rendhagyó a Predátor-részek között. Ennek oka többek között a régies, történelmi környezet (1719-ben járunk), a központi karakter, aki harcos lány mivoltának, vagyis női státuszának elismeréséért (is) küzd, illetve a gyarmatosító európaiak kontra indiánok konfliktus megjelenítése. Naru, az indián leányzó kezdettől szimpatikus figura, az őt alakító színésznő pedig, Amber Midthunder a valóságban is indián származású (bár nem komancs, hanem sziú, úgy tudom). Nagyon jó a rendezés is, elismerés Dan Trachtenberg munkájának. Kapunk sok küzdelmet, párharcot, vadászatot és vadon nagytotált, melyek nagyon feldobják a végeredményt. A CGI medve kicsit lehúzza a minőséget, de gondolom, technikailag csak így tudták megoldani a medve-predi párharcot. Mindenesetre a Leonardo DiCaprio-féle visszatérős medvetámadás valamivel hihetőbb. Értékelésem erős 4 csillag, százalékban: 85%. Szerintem jól megcsinált Predi-rész, főleg a franchise leggyengébb részeihez képest.