Közösség

Vélemény:

 

74 A hódkóros

(2011)

A hódkóros

 
Filmbarát73   2023.12.02 22:38
0

Istenem, de régóta tervezem már, hogy megnézem, és tessék, itt vagyok a finálé után... Hát mit is mondhatnék, sok miden kavarog most bennem, mivel széles körű témát feszeget ez a történet. Depresszió, szeretet, szerelem, család, hit, remény, önmagunk megtalálása és még mennyi minden... Sokáig lehetne boncolgatni ezt a szinte kimeríthetetlen témát, és ami mögötte van. Biztosan vannak olyanok, akik megnézve, megemésztve, könnyen túljutnak a nehezén, és egy csettintésen túllendülnek a látottakon, és vannak bizonyára olyanok is, akiket jobban megérint a film mondanivalója, hát ez lennék én. :) A depresszió nem egyszerű dolog, pláne azoknak, akik megélték, megélik vagy csak egyszerűen még nem tapasztalták ennek a valós állapotát. A film egyrészről jól rámutat arra, hogy a mély gödörből úgy is ki lehet mászni, hogy a kötél, amit betegnek dobnak, az a család szeretete, reménye és hite fonta! Igaz, ehhez az egyénnek erős önakaratra, megvalósításra is szüksége lesz! Apa a fiú, fiúk, anya (feleség) kapcsolat itt jól megmutatkozik, amiből különböző ellentétek alakulnak ki, bár a kisebbik fiú itt jelen esetben iszonyat erős érzelmi és őszinte segítséget nyújt az apjának, ami szinte elválaszthatatlan a kötelék kettőjük között. Mindent egybevéve, a karaktereket, történetet, a zenéket és a szinkronokat, számomra teljesen meggyőző volt és hiteles. Mélyen megérintett!!! Egyszerűen csak azt vettem észre, hogy behódoltam a filmnek!!!