Közösség

Vélemény:

 

48 Szélhámos rokonok

(2023)

Szélhámos rokonok

 
JRD   2023.07.11 12:30
0

Volt, ami tetszett benne, és volt, ami nem. És volt olyan, ami kiverte a biztosítékot. Ami tetszett: A poénok. A főhős (aki igazából annyira nem is hős) szinte már klinikai idiotizmusa. Krízishelyzetben nem azt hajtogatták, hogy a fene egye meg, hanem kacskaringósan kimondták, ami minden normális ember száján ott lenne hasonló helyzetekben. Ami nem tetszett: Pierce Brosnan és Ellen Barkin neve nekem egyet jelent azzal, hogy jó kis film lesz. Nos, ez nem lett az. Amolyan totálisan átlagos, agyzsugorító, gondolkodásmentes vígjáték a Happy Madison Productionstól. Nem is értem, hogy két ilyen kaliberű régi motoros miért vállalta el ezt a szerepet. Ami kiverte a biztosítékot: A temetés és a temetőn való átgázolás. Lehetett volna egy réten átszáguldani, vagy egy mittudonménmin… de itt egy temetőt és egy temetést vettek „célba”. Amikor néztem a jelenetet, csak arra tudtam gondolni, hogy milyen kegyeletsértő gondolkodás. Hogy mit éreznék, ha a nagyszüleim temetését tette volna tönkre egy ilyen esemény. Azt hiszem, azzal a jelenettel túllőttek a célon. Ezt leszámítva egyszer simán megnézhető, de nem gondolom, hogy az az újrázós fajta. De kinek milyen az ízlése. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!