Közösség

Vélemény:

 

82 A sziget

(2005)

Moralitás, üzlet, haszon...

 
JRD   2024.01.25 19:57
1

Amikor nekiláttam a filmnek, érdekesnek tűnt a fura világ, de eléggé gyanúsnak is, hogy tudjam, valami nem kóser. Azonban be kell vallanom, nem erre a kifejletre és alapokra számítottam. Az én fejemben komplett teória állt össze egy apokaliptikus világról, ahol a járvány valamilyen vad mutáns lényeket hozott létre, és ettől igyekeznek a bentlakókat megóvni. A klónszervgyártás fel sem merült bennem. Aztán ahogyan már tisztán láttam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy milyen etikai, morális, üzleti gátakat kell ilyen tömeggyilkossághoz figyelmen kívül hagyni. Mert hogy ez a történet erről szól, az biztos. Klónok, akik tudattal élnek, léteznek, csakis azért, hogy az értük milliókat kifizetők szerveit majd belőlük pótolhassák... Számtalan etikai kérdés. Számtalan gondolat. Vajon a tudattal rendelkező klón embernek tekinthető? A lélek csak az ember privilégiuma vagy egy klónnak is van? Vajon főhőseink épp bőrrel megússzák, vagy donorokká válnak, aminek alapban megtervezték és legyártották őket? Hogy megtudd, Lincoln Hat Echo (Ewan McGregor) és Jordan-2 Delta (Scarlett Johansson) életének alakulását, nézd meg a filmet. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!