Közösség

Vélemény:

 

72 1899

(2022)

Pedig nagyon várós volt

 
Robinson76   2022.12.08 15:54
1

A sorozatot a Dark készítői jegyzik, és mivel az a széria szenzációs volt, ezért nagyon vártam egy újabb gyöngyszemre. Az 1899 viszont csak egy csiszolatlan féldrágakő. A sztori nagyon felkeltette az érdeklődésemet, már hónapokkal korábban lehetett tudni, hogy ebben a történetben sok lehetőség van, ezért is bíztam annyira benne. A sorozat eleje teljesen rendben volt, hozta is a várakozásaimat és kellően beszippantott, hogy aztán a közepe táján kicsit túlcsavarttá, mégis kissé felületessé váljon. Volt itt misztikum és rejtély bőven, olykor utalások is, de alapvetően az utolsó 2 részig meglehetősen kétségek között hagyták a nézőt. Voltak dolgok, amikből hirtelen túl sokat kaptunk a megemésztéshez, helyenként pedig könnyedén és felületesen átlendültek történéseken, amit jobban ki lehetett volna aknázni és a néző sem kapkodta volna annyira a fejét. A végére azért összeáll a képlet, és a végeredményt tekintve jó az alkotás, de bevallom, többre, jobbra számítottam, és azt ki is lehetett volna hozni a szériából. Még nem tudni, lesz-e 2. évad, mindenesetre én szurkolok, hogy legyen lehetőség javítani, és talán még az is kiderülhet, hogy ez a széria nem féldrágakő, hanem egy valódi diadém.