Közösség

Vélemény:

 

49 Percy Jackson és az olimposziak

(2023)

Percy Jackson és az olimposziak

 
Timon   2024.01.28 16:22
0

Eddig nem láttam a filmes adaptációt, se nem olvastam a könyvet, csak kíváncsiságból vágtam bele, de ahogy halad előre, egyre élvezetesebb kezd lenni. Nem minden résznél a legpörgősebb, de rengeteg minden történik, és ezek figyelésében rejlik az izgalom. Percy családjának a részletei meglehetősen drámaiak, főleg az utóbbi részben. Jól felépítették a helyszíneket, remek díszletekkel, hiteles a színészek teljesítménye. Trükkös a sorozat abból a szempontból, hogy eleinte kicsit lassan halad, majd egyre gyorsabb fokozatba kapcsol. Egy kicsit kemények a mitológiai lények, főleg modern, civilizált környezetben a legfurábbak. Eddig talán Medúza és a háromfejű kutya voltak hatásosabbak. Az pedig figyelemreméltó, amilyen könnyen fel tudják ismerni a rejtőzködő/magukat álcázó lényeket, és a rendes emberek nem az igazi lényüket látják bennük. Egyenlőre négy csillag, mert tényleg szuper és izgalmas, várom a finálét... Meglátjuk, mi lesz a vége. Azért maradandó sorozat, kiváló minőségű, és erős az atmoszférája. 10/8,5.