Percy Jackson és az olimposziak

Percy Jackson és az olimposziak

Percy Jackson and the Olympians

1. évad (2023) - 8 epizód

A sorozat Rick Riordan azonos című könyvsorozatán alapul, amely egy 12 éves félistenről, Percyről szól, akinek feladata Zeusz ellopott villámának visszaszerzése, hogy helyreállítsa a rendet az Olümposzon.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Rick Riordan, Jonathan E. Steinberg
Premier: 2023.12.20. | Disney+ (2023.12.20.)

2024.04.26 Norbert93

Az alapanyag sem indokolja, hogy jobb legyen

Vannak történetek, amelyek valahogy sosem találják meg a nekik járó adaptációt (fenti filmen kívül ott van például az Avatar), és a korábbi mozifilmek alapján látható, hogy a Percy Jackson sem tud túllépni ezen. Talán nem is kell erőltetni. Regényként valamelyest élvezhetőbb, de az is javarészt görög mitológiából, Harry Potterből és más ifjúsági irodalomból került összeollózásra, meglátásom szerint egy méltó adaptáció sem hozná a várva várt áttörést. A Percy Jackson-univerzum egyszerűen túl sovány egy erős adaptációhoz.

2024.01.28 Timon

Eddig nem láttam a filmes adaptációt, se nem olvastam a könyvet, csak kíváncsiságból vágtam bele, de ahogy halad előre, egyre élvezetesebb kezd lenni. Nem minden résznél a legpörgősebb, de rengeteg minden történik, és ezek figyelésében rejlik az izga... Több

2024.02.18 I3rYcE Nézhetetlen

ZS kategória

A szokásos Disney minőségromlásnak a produktuma. Igénytelenséget kimaximalizálták.

2023.12.27 József Lajos Godó

Variáció egy tételre

Azt sajnálom, hogy sok-sok olyan filmadaptáció lát napvilágot, amit időnként újra és újra létrehoznak, ugyanazon hasonló klisékkel, bármennyire látványos, megkapó, nézhető, de a drága pénz egy olyan kaptafa alkotásra megy el, néha értelmetlenül. Talán egy teljesen új, még meg nem filmesített eredeti ötlet, regény, avagy folytatás finanszírozására kellene gyűjteni, amit a néző nem egy nagy hiányérzetként él meg. Annyi jó regény várja filmes felfedezését, vagy megannyi téma, és mintha megfeneklene a forgatókönyvírók széles fantáziavilága..., avagy más oka is lehet..., de hadd ne én találjam ki... Nekem nem jött be, mert a 2010-es nagy film is kimerítette ezt a könyvet..., még akkor is, ha nem mindenben követték az író elképzelését...

2023.12.20 Kururuk

Szerintem remek adaptációja a könyveknek, a film csalódás volt, de egyelőre ez a sorozat jónak tűnik. Persze még nem láttam a teljes évadot, de az első részek alapján pozitív érzéseim vannak.

Rick Riordan megerősítette, hogy a sorozat élőszereplős lesz, és hogy ő fogja írni a sorozat forgatókönyvének nagy részét.Szerző: Hupka Adrián

A sorozatnak öt évadot terveznek, amelyek mindegyike a sorozat egy-egy könyvét dolgozza fel.Szerző: Hupka Adrián