Egyszer volt az ember

Egyszer volt az ember

Once Upon a Time... Man

1. évad (1978) - 26 epizód

Az Egyszer volt... az ember (franciául: Il était une fois… l'homme) színes, francia televíziós rajzfilmsorozat, amelyet Albert Barillé írt és rendezett és 1978-ban készült. Az Egyszer volt... sorozatok legelső szériája, amely bemutatja az emberiség történetét, a Földön megjelenő élet első formáitól kezdve egészen napjainkig. A nézőknek kalandos időutazásban lesz része, amelyből elődeink tapasztalatai alapján megérthetjük jelenünket is. Minden részeben ugyanazokkal a szereplőkkel találkozhatunk és végigkövethetjük mi jellemezte az életüket illetve hogyan vették fel a harcot az adott korszakok problémáival. A rajzfilm főcímdala J.S. Bach d-moll toccata és fuga című alkotásának egy részlete.

Rendező: Albert Barillé
Forgatókönyvíró: Albert Barillé
Ország: Japán, Svédország, Franciaország, Kanada, Spanyolország, Hollandia, Svájc, Norvégia, Belgium, Olaszország
Premier: 1978.04.01.

2019.08.25 Ms. Akárki

Tökéletes rajzfilmsorozat. Izgalmas időutazás melyet gyerek és felnőtt egyaránt élvez. Igazán tanulságos és látványos ahogy felépítették. Kisebb gyerkőcökkel is izgalmas lehet megnézetni. Megmozgatja az agytekervényeket:)

2019.01.21 indingo

Igazi minőségi tanulós mese, ahol úgy okosodik a gyerek, hogy észre sem veszi.

2017.12.13 Yosihiro

Remek francia rajzfilm sorozat ami egyben oktató tanítófilmnek is megfelel. Mikor elsőnek láttam nagyon élveztem.

2017.08.21 Deku

Nem igazán emlékszem melyik tévé csatornán láttam ezt a sorozatot de nekem nagyon tetszett annak ellenére, hogy nem csúcs grafikás a dolog. Viszont tanulságos.

2018.12.19 harnas1207

Nagyon szerettem a sorozat első verzióit ami a történelemről szólt. Volt utána már találmányos és művészetes is, de azok gyengébbek voltak. Utólag visszaemlékezve talán elég durván ferdítettek ezt azt a sztorikba, de hiszem, hogy sok mindent lehetett tanulni belőle.