Közösség

Vélemény:

 

81 Air – Harc a legendáért

(2023)

Innovation is in the air

 
cynicalrealist   2024.01.26 09:45
1

Nekem, boomernek nagyon rendben volt a film. A '80-as évek hangulatának megidézése tökéletesen sikerült: a zenék, a ruhák, a frizurák, a technikai eszközök, az autók – minden a helyén volt. Oké, az időszak nem volt olyan régen, hogy ne lehessen a szükséges kellékeket maradéktalanul fellelni, de ez akkor is pazar munka volt. Bár a történet a sport, az üzlet és a marketing – és így az emberiség – szempontjából historikus (jelentőségű), de azért egy európai nem sportrajongónak mégsem feltétlenül átütő és átélhető. Ráadásul a sztori kimenetele ismert, így ahhoz, hogy ezt a filmet ezen a színvonalon meg lehessen csinálni, kellettek a nagy nevek, különösen a felhizlalt Matt Damon és a pazar alakítások. Az alkotás üzenete – lépj ki a komfortzónádból, legyél innovatív és állhatatos – többször és több helyről is átjön, mégsem érezzük úgy, hogy az arcunkba tolják. Én gegnek vettem a Nike irodájának faláról bevágott motivációs idézetek megjelentetését is, mert ha nem így tettem volna, kénytelen lettem volna felvágni az ereimet egy Coelho-könyv puha fedelének élével. Összességében egy nagyon jó kis mozi született, érdemes megnézni.