N/A

소원

Igaz történet egy 8 éves kislányról, akit iskolába menet brutálisan megtámadott egy részeg, többszörösen elítélt gonosztevő.

(Kinga Kecskeméti)

Ra Mi-Ran
Kim Sang-ho
Ra Mi-Ran

2024.01.14 Kinga Kecskeméti

Igaz történet – a súlyossága miatt érzékeny lelkűeknek nem ajánlom!

Ezt így talán nem kellett volna éjszakára! Gondoltam, választok egy egyszerű koreai filmet. Nem tudtam, mi vár rám, a mosolygós arcok a plakátról semmit sem árultak el a film szörnyűségeiről. A rendező nem kertelt, kimondta a kimondhatatlant, tárgyilagosan, visszavonhatatlanul. Nem hagyott a nézőnek időt, a mély döbbenet csak egyre fokozódott. Nem is tudom, fel lehet-e valaha teljesen dolgozni ezt a szörnyűséget a kislánynak és a szüleinek is. Ő már soha többé nem tud teljes életet élni, megfosztották tőle örökre. Igen, tudom, az életben mindig meg kell találni a reményt, nekik ezt az új kis jövevény adta, s a tragédia össze is kovácsolta a családot. A közösség szerető ereje is segített. De nem is tudom, nekem a pozitív hangvételű befejezés ellenére még mindig jeges döbbenet ül a szívemen.

A film koreai címe So Won (Sowon), ami egyben a filmbéli kislány neve is. A név magyarul annyit tesz, hogy "kívánság".Szerző: Lamboh