Balhé

Beef

2023.05.15 kabel

Volt egy ötlet

A Beef egy érdekes alapötlet mögé rejtett lélektani dráma. Az első epizód lendületét azonban a későbbi epizódok nem tudták hozni, és a sztori csak nyúlt és nyúlt, és úgy éreztem, sok epizód csak egy olyan hangulatot épít, amit már korábbi epizódokban többször láttunk. A két főszereplő egész sok teret kapott, és mindketten kiválóan játsszák a szerepüket, azonban körülöttük majdnem mindenki iszonyat egyoldalú és sztereotipikus, így totál az az érzés, mintha egy mesét néznénk, nem egy drámát.

2023.04.14 hp

Ritka erős sorozat ez a Netflixtől, aminek nem lehet a szemére vetni, hogy nem elég átgondolt, nem elég eredeti vagy nem volt elég jó a casting. Itt most valami nagyon összeállt, viszont azt hozzá kell tenni, hogy van az egésznek egy nagyon sajátos h... Több

2023.04.13 szemtelen

Egzisztenciális legenda

Számomra az érdekes újdonság erejével hatott a nehezen meghatározható műfajú forgatókönyv, ugyanis sem a dráma, sem a vígjáték megnevezés nem fedi le a tartalmat. Leginkább egy streaming élettörténet cinikus emberekről, ami persze erőltetett megnevezés, és a humoros párbeszédek ellenére sem egy könnyed szórakozás. A bevezető képsorok azonnal magukkal ragadnak – akár magyaros íze is lehetne az erőszakos közúti veszekedésnek –, a film azonban megtalálja a sajátos Los Angeles-i és dél-kaliforniai mosolygós hangját és közegét. Mindenesetre nagyon elgondolkodtató, hogy a kicsinyes sérelmek által kiváltott reakciók megoldására, társadalmi rétegtől és intelligenciahányadostól független módon, csak a kényszeres düh és viszály adhat megoldást. A két főszereplő (Wong és Yeun) alakítása szerintem zseniális. Valójában ellenszenvesek, mindkettőjük élete üres, de az egymás ellen folytatott, fordulatos küzdelem során mindketten közel kerülnek a nézőhöz, és már-már rokonszenvvel követjük a küzdelmüket. A Balhé egy hullámzó ritmusú, fordulatos, szórakozás, kb. harminc perces epizódokkal.

2023.04.17 Tonyka

A káosz útja

Nem egyszerű megítélni, ha a karaktereket nézzük és a történetet, akkor egyértelműen jónak mondható. Akkor meg mi a fene nem jó? Rengeteg az üresjárat, sok beszéd, de nem igazán visz előre, többször kissé untató a tempó. Aztán ami még nem igazán tets... Teljes kritika

2023.04.08 Fikatours_blogger

Lúzerek csatája

Erősen kezd a sorozat, aztán kicsit laposodik a történet, de megéri kivárni a végét, mert úgy felpörög, hogy csak tátottam a számat az események alakulásán.

2023.04.25 Lóri Ádámcsik

Jól indult

Egyedi és érdekes történet. Akárkivel megeshet, hogy így felhúzza magát. Aztán csak történnek az események. A vége nem tetszett igazából. Kicsit úgy éreztem, hogy elhúzzák, és nem is ütött akkorát. :(

2023.04.18 Greta

Hűha

Szkeptikusan álltam neki, mert nagyon beharangozták, az elején kicsit fanyalogtam, aztán elkapott. Hát, mit is mondjak, jó. Nagyon jó. Sokan próbálják művészetbe oltani ezeket az érzéseket, de nekem eddig ez a legtalálóbb, legszórakoztatóbb, legszimpatikusabb. Szeretem.

2023.05.13 GreyWolf

Az elején nagyon elkapott a hangulata, gyorsan ledaráltam belőle három-négy részt. Aztán elég hullámzó lett a minősége, a lezárást pedig inkább hagyjuk is.

2023.04.06 Johnny

Elég abszurdnak találtam a humort, de a jó értelemben. Éppen ezért élvezhetőbb és jobb szerintem, mint azok a fajta vígjátékok, amik azért tartják magukat viccesnek, mert mindenki össze-vissza káromkodik.

2023.04.05 Johnny

Jó kis görbe tükör a mai társadalom elé. A két főszereplő összjátéka remek, a sztori is tetszett, a humor is megfogott. Ízlések és pofonok, de szerintem megéri megnézni.