A tanári szoba

Das Lehrerzimmer

Roboraptor
2024/01/15

Hiába minden demokrácia, ha pont az ártatlanokon csattan az ostor
Németország Oscar-jelölt filmje 2024-re, A tanári szoba egy rendkívül erős alkotás. Árnyaltan, feszes történetvezetéssel modellezi le a német társadalmi feszültségeket egy iskola szintjére. Nem szépíti az aktuális problémákat, miközben elgondolkodtat és meghat. Leonie Benesch alakítása pedig nagyszerű. Több

KULTer.hu
2024/02/09

Nem maradt a szobában
Az aktuális német Oscar-nevezésben egy apró csínytevés elég ahhoz, hogy megkérdőjeleződjön az addig szinte biztosnak hitt idill. Carla Nowak tanárnő ebben a helyzetben is szeretne jó ember és jó tanár maradni, de milyen lehetőségei vannak egy ilyen feszült szituációban az egyénnek? Több

filmtro.hu
2024/02/24

A film, ami házi feladatot ad a társadalomnak
Fullasztó, de izgalmas kamaradráma egy iskolai incidens váratlan eszkalálódásáról. Példabeszéd, társadalmi tükörkép és figyelmeztetés egy zseniális filmes allegórián keresztül elmesélve. A film nem ítélkezik, nem oktat ki, és nem próbál gyors megoldást kínálni. Sőt, valójában egyáltalán nem kívánja megmondani, hogy a kialakult konfliktusokat hogyan lehetne feloldani. Ehelyett nagyon erős szimbólumokkal és a maga nemében epikus lezárással késztet gondolkodásra. Tükröt tart a széles társadalom elé, és mi lehetne jobb tükörkép, mint a gyerekek világa? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!