Dr. García betegei

Dr. García betegei

Los pacientes del doctor García

Guillermo Garcia doktor és Manuel Arroyo, egy republikánus diplomata beépül egy titkos hálózatba, amely náciknak segít letelepedni Spanyolországban és Latin-Amerikában.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: José Luis Martín
Ország: Spanyolország
Premier: 2023.04.28. | Netflix (2023.04.28.)

1. évad - 10 epizód

2023.05.15 szemtelen

Unalmas és túl hosszú

A Dr. García betegei egy kimerítő, tízórás Netflix produkció egy idealista orvosról. Sorsának alakulását az 1936-os madridi évektől a fasizmus terjedése elleni évtizedes harcán keresztül követhetjük nyomon. A könyv alapján készült sorozat sajnos rossz kezekbe került, ilyen nagy tömegű eseménysort profi rendezőnek sem könnyű bemutatni, itt pedig profizmusról szó sincs. (Mondjuk szívesen néztem volna egy Scorsese-adaptációt.) Egy jó rendezői koncepció esetén repül az idő, de itt a lomha és középszerű feldolgozás unalomba fullad, és megállítja az órát. A sorozatban rengeteg lehetőség van, mégis elpazaroltnak és sekélyesnek tartom a feldolgozást, fárasztó poklon megy keresztül a néző, aki megbirkózik a tartalommal. Többször is küzdenem kellett, hogy nyitva tartsam a szemem, miközben az agyam könyörgött, hogy hagyjam abba a filmet, és pihenjek egy kicsit. A sorozat tíz órát követel az életedből, és a végére láthatóan a szereplőgárda és a stáb is belefáradt a munkába. Rossz poénként a Dr. García betegei végül a kitartó nézők lesznek, aki elszenvedik a gigantikus időtartam ritmustalan és könyvszagú filmtörténetét. Van benne minden, barátság, szerelem, háború – ami nem mindig tűnik valódinak, és ami még nagyobb baj, hogy a bőséges futamidő ellenére sem érint meg a mélységeivel.

Terápia
2012