Örök szerelem

Örök szerelem

Marguerite et Julien

Julien és Marguerite de Ravalet, Tourlaville lordjának fia és lánya gyerekkoruk óta szeretik egymást. De ahogy egyre idősebbek lesznek, szeretetük telhetetlen szenvedélybe fordul ál. Viszonyukat nem sokáig tudják takargatni, és végül menekülésre kényszerülnek.
A Marguerite… Több

Zene: Yuksek
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.04.13.

2017.04.15 Gwen

Nagyon szép, megható romantikus dráma, az utolsó fél-negyed óra pedig...hát, nézzétek meg! Nagyon hitetelesen közvetíti az érzelmeket, bár ez a testvérrománc lehet, hogy egyeseknek sok, de nem részben ez teszi különlegessé.

2017.04.14 Sniper

hát őszintén szólva engem nem győzött meg teljesen, maga a rendezés jó, de a történet számomra nem igazán állt össze. Valahogy olyan érzésem volt, mintha valami fontos hiányozna belőle, nem is tudom jobban megfogalmazni. Mindenesetre egy közepes filmélményt adott, nem többet, nem is kevesebbet.

2017.04.13 Sziszi

Szintem nagyon bájos, megnyerő romantikus dráma lett. Aki kedveli a kosztümös filmeket, annak biztos be fog találni. Nem egy gyors ütemű blockbuster, de hát azt nézzék a srácok, mi pedig megpróbáljuk őket rávenni néha valami ilyesmire is. Nekem nagyon tetszett. :)

A film összbevétele 123 918 dollár volt (imdb.com).

A film története Jean Gruault és François Truffaut 1970-es évekbeli forgatókönyvén alapszik.Szerző: hp

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on jelenleg mindössze 29 százalékon áll (2017. március).Szerző: hp

2015- ben szerepelt a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában Szerző: BéBé

Értékelés: 5.5/10
(2017. 04. 15.)
Rómeó és Júlia egy csipetnyi aberrációval megfejelve – röviden így lehet jellemezni Valérie Donzelli filmjét, amelyben a két címszereplő (már ha az eredetit nézzük), Marguerite és Julien tiltott szerelembe esnek egymással. 55/100 Több