Kosok

Kosok

Hrútar

Gummi és Kiddi, a két testvér negyven éve nem állt szóba egymással. Mindketten birkatenyésztéssel foglalkoznak a festői izlandi völgyben. Amikor Kiddi juhait valamilyen járvány kezdi tizedelni, a hatóságot az egész állomány kiirtása mellett teszik le voksukat,… Több

Forgatókönyvíró: Grímur Hákonarson
Ország: Dánia, Lengyelország, Izland, Norvégia
Premier (HU): 2015.12.10.

2024.04.01 Utolsó Előtti Mohikán

Nem vélemény – emlékek

A Dunán láttam egy augusztusi napon, pokoli hőségben. Már csak emiatt is megvolt a kontraszt. Üdítő volt egy kicsit fázni a 40 pluszban. A lelket azért melengette. Az én gyerekkoromban még volt állattartás vidéken. Keveredtünk hasonló helyzetbe, nem volt egyszerű, de azért az emberi oldalát nehezen vettem. Sosem értettem, hogy egy családon belül hogyan lehetnek ilyen fajta ellentétek.

Testvériség a zord északon!

Az izlandi filmek erős nyomokat szoktak bennem hagyni a megnézésük után. Hiszen él bennem egy olyan sztereotípia Izlandról, hogy aprósága, elszigeteltsége és csontig hatoló hideg időjárása miatt kiváló lélektani, erős emberközeli, izzadtságszagú és ... Teljes kritika

2018.06.02 bbozsi

Erős atmoszféra, igéző tájak, meditatív hangulat. Nagy vonalakban tudni lehet a történetet, de éppen azért, mert emberi, igaz és szép.

2015.12.31 Freenet

Lenyűgöző látványvilág, izgalmas történet, és hitelesen előadott karakterek. A rendező munkáját tudnám kiemelni, nagyon összeszedett volt a történet, és könnyen követhető.

2015.12.29 Phalanx

Tökéletes film, egyszerre komikus és tragikus, miközben végig olyan atmoszférát teremet, mely összetéveszthetetlenné teszi.

(2015. 12. 18.)
A juhom nélkül soha
„Nincs szebb, mint a boldogtalan férfiak boldog pillanatai” – írta Kenneth Tynan kritikus a naplójába, aztán hozzátette: „Ez a művészet definíciójának se rossz”. Ilyen férfias és művészies boldogtalansággal, meg némi humorral van kibélelve Grímur Hákonarson szívlágyító filmje. NAGY V. GERGŐ KRITIKÁJA. Több

(2015. 12. 10.)
Vérvonal
Grímur Hákunarson mozija a testvérek történetén keresztül hitelesen mutatja be a farmerek és az állatok kapcsolatát, miközben művészi értéket teremt és legfőbb ismérve a humanizmus. Több

(2015. 12. 11.)
2015 egyik legizgalmasabb, legszebb európai mozija juhtenyésztőkről szól. Komolyan. Tényleg. Nem viccelek. Több

(2015. 10. 18.)
Ha már ennyire nincs semmi plusz dolog a filmben, akkor valahogy azért megpróbálhatta volna romantizálni a mű a birkatenyésztést, amitől még mindig nem lenne jobb, de nem érezné legalább a néző magát ennyire kívülállónak. Több

(2015. 12. 07.)
Az egyszerűség, a megoldások és történések el nem mondása, „elhallgatása”, a legzseniálisabb az utolsó húsz percben jelenik meg. A legnagyobb dráma és izgalmak tetőfokán fejeződik be a film. Több