A kém, aki szeretett engem

The Spy Who Loved Me

Egy másik Kubrick, Katharina (aki a neves rendező mostohalánya) nevéhez fűződik a filmbéli gonosz, Jaws acélfogsorának a megtervezése.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film munkálataiban a híres Stanley Kubrick is segített, méghozzá a Liparus tankhajó belső felvételeihez épített díszletek világításánál.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg Lois Chiles amerikai színésznő játszotta volna el Anya Amasova szerepét, de visszautasította azt, mikor úgy döntött, ideiglenesen nyugdíjba vonul.Szerző: Bogi87

Két Bond-lány szerepelt a filmben.Szerző: Bogi87

Harry Saltzman producer a filmet megelőzően, 1975-ben adta el 50%-os részesedését £20 millióért.Szerző: Bogi87

Barbara Bach formálta meg az idősebb Bond-lányt, Ánya Amaszovát, ugyanis 30 éves volt a forgatáskor.Szerző: Bogi87

A fiatalabb Bond-lányt, Naomit a 27 éves Caroline Munro alakítja.Szerző: Bogi87

A főcím zenéje Marvin Hamlisch munkáját dicséri. Szerző: Bogi87

A víz alatt játszódó jelenetekhez a helyszínt a Bahamák (Nassau) szolgáltatta.Szerző: Bogi87

A film egyik jelenetében M és Gogol tábornok a keresztnevükön szólítják egymást. Ezt mondják: M: "Csak Ön után, Alexis." Gogol: "Ugyan, Ön után, Miles."Szerző: Bogi87

Ez volt a széria első filmje, melyet Magyarországon is bemutattak, méghozzá 1989. május 29-én. Ez valójában tíz évvel a film világpremierje után volt.Szerző: Bogi87

David Prowse is esélyes volt Jaws megformálására.Szerző: Bogi87

Roger Moore azt nyilatkozta, ez a legkedvesebb filmje a szériában.Szerző: Bogi87