Habcsókok és csillagok

Habcsókok és csillagok

À la belle étoile

Yazidnak (Riadh Belaïche) gyermekkora óta egyetlen szenvedélye van: a sütés. A nevelőcsaládok és otthonok között felnövő fiatalember fékezhetetlen jellemre tett szert. Epernay-tól Monacón át Párizsig megpróbálja megvalósítani álmát: a legnagyobb cukrászoknál dolgozni és a legjobbá… Több

Forgatókönyvíró: Yazid Ichemrahen, Cédric Ido
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.07.20. | Telekom TVGO (2023.11.01.) | Cinego (2024.01.11.)
Forgalmazó: Cirko Film

2023.07.21 Gyula

A remek mondanivaló mellett szerintem igazán remek alakításokat láthatunk. A történet egy picit kimért és didaktikus, de ettől függetlenül érdemes beülni rá.

2023.07.20 tyna19955

Én alapvetően imádom az ilyen hangulatú filmeket, most sem csalódtam, csak kár, hogy valahogy egy kissé felejthetőnek éreztem a sztorit.

A film 2 579 851 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 381 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező számára (saját elmondása) szerint elengedhetetlen volt, hogy találkozzon Yazid Ichemrahennel, hogy jobban megértse az általa ihletett karaktert.Szerző: csd

Amikor felkérték, hogy rendezze meg a filmet, Sébastien Tulard éppen kórházban feküdt, mert rákos megbetegedéssel küzdött.Szerző: csd

A Habcsókok és csillagok Yazid Ichemrahen útját követi nyomon, aki nevelőszülőknél és gyermekotthonokban nőtt fel, majd 14 éves korában kezdett el szenvedélyesen foglalkozni a cukrászattal.Szerző: csd

A Habcsókok és csillagok Laurence Lascary és Lahoucine Grimich társproducerek ötlete volt, akik Mouloud Achour színész Clique című műsorának honlapján megjelent cikk révén fedezték fel Yazid Ichemrahent, aki éppen legújabb könyvét mutatta be. Lascary és Grimich megvásárolták a jogokat, hogy filmre vigyék a történetet.Szerző: csd

A maikoház szakácsa
A vezércsel