A nyolcadik utas: a Halál

Alien

2017.10.15 Lamboh

A valaha készült egyik legjobb horror film ez, és messze a legjobb űrlényes témájú film. A folytatásai is mind rohadt jók, az újakat leszámítva. Ebben még minden megvolt, ami jó egy horrorban. Badass főhős, elképesztő hangulat, TÖRTÉNET, hiteles alak... Több

2018.12.11 MP170506

Persze klasszikus, alapmű, nem lehet róla rosszat írni, de azért valljuk már be, hogy ennél születtek sokkal jobb filmek. Rendben 1979-es film, de azért ilyen gagyi Alien-t, valami jobbat is össze lehetett volna hozni, már abban az időben is. És szeg... Több

2023.05.24 Gyorvik

A nyolcadik utas a pszichológia

A horrorfilmeknek köztudottan két főbb ígéretük van a nézők felé: rettegést, illetve undort vagy viszolygást fognak kiváltani a potenciális nézőből. Nos, ebben a koronázatlan darabban mindkettőt megkapja a közönség. Nem mellesleg valóban elképesztő, ... Teljes kritika

2023.07.31 Lipót Testvér

Szééép...

Sajnos nekem anno lelőtték a poént, így hát nem ijedtem meg semelyiknél. De ez itt egy csodálatos műkincs, a sci-fi ikonja. Igazi mestermű. A karakterek zseniálisak, egyik későbbi Alienben sem ilyen profik. Habár... az a másik nő elég felejthető. Az űrhajós rész az elején a kedvenc jelenetem. Jonest, a macskát, meg Petert, a nagydarab fekete fazont nagyon adom. Sci-fi alapmű, mindenkinek ajánlom.

2018.12.13 harnas1207

Ez a film maga az örökkévalóság. Megteremtették a filmtörténelem leghíresebb szörnyét. Nem tudom hány bőrt próbálnak még majd lehúzni szegény Alienről, de ennél nagyobb hatást úgyse tudnak elérni vele.

2020.11.03 Ildikó Bacskai

Meghatározó film

Kiemelkedő kortalan film, elképesztő díszlet és jelmezek, zseniális megoldások és csodálatos színészi játék, természetesen lenyűgöző, ötletes történet. Százszor láttam, PC-n játszottam és imádom.

2020.08.24 BoBamburg

Sokadik újranézés alkalmával is teljesen magával tud ragadni. Okos és gyönyörű film, időtálló történettel es karakterekkel. Na meg megvan benne az a szív és lélek, ami a mai tucat sci-fikből hiányzik.

2020.02.12 drg0602

Fantasztikus alkotás!!!

Sci-fi horror műfaj legjobbja. Magávalragadó nyomasztó légkör! Ötvözve a sci-fi és a horror műfaj, ami egy nagyon jó, nyomasztó és érdekes világba repíti el a nézőt! Én minden egyes percét élveztem. Tökéletes szórakozás volt számomra, imádom, fantasztikus remekmű!!!

2018.07.07 LionelMessi10

A maga korában egy minden tekintetben zseniálisan megalkotott film. Teljesen újat hoztak a horror-scifi műfajban. Mind a mai napig kategóriájában szerintem a top15 film között van.

2020.08.08 stevepisti

Gyermekként láttam először, később többször újranéztem, ma felnőtt fejjel is kb ugyanazt az érzést váltja ki belőlem mint annó. Persze látható az alien akkori "gagyisága" , Ash fura vergődése is picit vicces mai szemmel. De ennek ellenére számomra még mindig a legjobb film ebben a kategóriában!

2015.06.17 Dodi

Kiváló film, végig feszültséget tart fent és hihetetlenül paráztatós!

2019.04.05 MidoD7

Szomorúan konstatáltam, hogy bármennyire vártam, nem érte meg. Sajnos a hozzá fűzött reményeimet korántsem váltotta be, így ez egy bukta lett. Az érdeklődésem az első fél óra után teljesen elapadt.

2015.04.30 Milanman

Az Alien, a filmtörténelem egyik legpazarabb műfaji kombója. Egyszerre lenyűgöző sci-fi és velőig hatolóan paráztató horror. Semmit sem vesztett frissességéből, paradigmaváltó újszerűségéből. Zseniális, felejthetetlen kultuszfilm.

2021.04.30 stewie_griffin_2005

Szerintem mai szemmel túl lassú, nekem félelmetes sem volt annyira, nem értem, mitől lett ez olyan kultikus. Azért jó ez, csak nem annyira, ahogy sokan mondják.