A Pál utcai fiúk

A Pál utcai fiúk

2024.04.25 Erik400034

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje.

Hihetetlen,zseniális!Minden ízében szuperprodukció,és persze a regény is!Nemecsek pedig a hős,a mi hősünk,aki az elveiért,és a magyar földért hal hősi halált! Köszönöm Istenem,hogy magyarnak teremtettél! MINDENKINEK AJÁNLOTT !

2019.03.25 indingo

Egy igazán megható regény és a film hűen követi az eseményeket és a kort, amelyben játszódik a történet.

2017.07.17 Deku

Nekem annyira nagyon nem tetszett, maga a sztori. Igazából a könyv sem dobott fel és ez a film sem lett sokkal jobb. Egyszer megnéztem de igazából nem jött be.

2017.07.20 Orosz István

Büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtünk, és a mi kis nemzetünknek van egy ilyen siker regénye melyből elkészülhetett, ez a zseniális ifjúsági film.

2017.07.10 MP170506

Imádtam a könyvet és szerencsére a film is hitelesen hozza a regény történéseit. Szerintem egy tanulságos, elgondolkodtató alkotás.

2020.08.02 Gyorvik

Nincsenek teljesen megfejtett igazságok

A magyar filmtörténet egyik legkiválóbb drámája és alkalmasint minden idők legkitűnőbb ifjúsági filmje. Mint az ismert, 1969-ben Oscar-díjra is jelölték – mint a Legjobb külföldi film –, amit végül nem nyert el, érthetetlen módon. Persze hány nagysz... Teljes kritika

2019.04.21 MidoD7

Baromian jó kis film lett, nagyon kedveltem. Ez a film nagyszerű lett. Imádom ezt a filmkategóriát már alapból, de ez a film, ha lehet, még inkább elérte, hogy rajongjak érte.

2018.03.21 hackerjulcsi

Nosztalgiával töltött el, amikor megnéztem. Gyerekkorom kedvenc könyve a filmvásznon - leírhatatlan érzés volt. A nosztalgián túl persze a film is egy igen becsületes és korrekt alkotásnak minősül a regény alapján (is).

2018.07.07 oneminute

Ma már a gyerekek nem olvasnak, így nagy segítség a filmváltozat.

2020.05.12 Elkoo

A könyvet is többször elolvastam illetve a filmet is többször megnéztem és egyszerűen nem tudom megunni. Az országnak több Nemecsekre lenne szüksége. Zseniális!

2015.02.24 evaka3355

Hiába kötelező olvasmány volt én szeretem. Mindig megnézem ha adják a tévében.

2016.01.11 [email protected]

Mind a könyv mint a film nagyon nagy élmény. Igazi drámai és tanulságos szívbe markoló film. Nagyon komoly a történet és elgondolkodtató tanulságos. Egyszer látni kell.

2018.03.27 Rowena430

Hűen dolgozza fel a regényt, egy-két kihagyástól eltekintve, de a fontos jeleneteknek kellően megadva a hangsúlyt. A színészeket is tökéletesen megtalálták, remekül hozzák a karaktereket, a vége pont ugyanolyan megható mint a könyvé. Az egyik legjobb magyar film.