Játssz három szuper díjért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Egy tökéletes nap

(A Perfect Day)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Az Egy tökéletes nap című film valahol a Balkánon játszódik, ahol éppen háború dúl. Egy nemzetközi segélyszervezet emberei igyekeznek segíteni a háború révén sérült civileknek, míg a katonák hol nyerészkednek, hol szintén a polgárokon igyekeznek segíteni - most éppen egy holttestet igyekeznek kiemelni egy kútból, amit korábban azért dobtak a kútba, hogy megmérgezzék a lakosokat. A projekthez szükséges kötél, de még a hatósági engedélyek sem állnak rendelkezésükre, így Mambru, B, Sophie és B ex-barátnője útra kel, hogy az egyébként sem könnyű helyzetet a múltbéli sérelmek felemlegetésével még inkább megnehezítsék...

(erare)
2016. 04. 21. 12:36

Megdöbbentő, hogy tényleg ilyenek vagyunk emberek! Érzékileg összetörtem! Jó film!

2016. 02. 02. 10:29

Megdöbbentő, kemény és érzelmileg megfogó, szomorkás drámai történet. Magával ragad a hangulata és mély érzéseket vált ki. Érdekes, lekötő film, ajánlom!

2016. 01. 31. 11:27

Tipikus egyszer nézős, de azért tisztességesen összerakott mozi. De Toro miatt nálam alapból kötelező volt.

Benicio del Toro

Sergi López

mint Goyo

Nenad Vukelic

mint Nikola's Grandfather

A film Paula Farias "Dejarse Llover" című regényén alapszik.

(hg)

Az Egy tökéletes nap Fernando León de Aranoa rendező első angol nyelvű filmje.

(hg)

A filmet a 2015-ös Cannes-i Filmfesztiválon is bemutatták, ahol a közönség öt perces álló ovációval fogadta.

Movieaddicts: Egy tökéletes nap
Egy érdekes, lebilincselő film, amit már a koncepció okán is érdemes lehet megnézni.
Revizor: HA MINDEN KÖTÉL SZAKAD
Kedves, jó szándékú, de egyszer nézős mozi az Egy tökéletes nap a délszláv háború abszurditásáról és banalitásáról, egy központi metafora köré szőve. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA.
VOX: Egy tökéletes nap
Az Egy tökéletes nap beszél releváns és mély dolgokról szól, mégis feelgood mozi, amelynek elején beleülünk egy hintába, a dráma, humor, vagy épp az abszurd pedig időről időre lök rajtunk egyet