Csillag születik

Csillag születik

A Star Is Born

A kiégett filmcsillag, Norman Maine egy mulatóban felfigyel egy fiatal lány szereplésére és felkeresi őt. Kapcsolatukból szerelem lesz, s miközben Esther karrierje felfelé ível, Norman egyre mélyebbre süllyed, s ez számos konfliktust eredményez a pár életében.

(erare)

Rendező: George Cukor
Premier: 1954.09.29.
Judy Garland
Judy Garland

2021.03.12 danda115

Sajnos túl hosszúnak és unalmasnak találtam. Mások már többször és jobban is feldolgozták már a témát.

2018.09.30 Berto49

Ezt a témát, mint annyi másikat többször is feldolgozták. A legújabbra Lady Gaga miatt nem vagyok kíváncsi, de megnéztem az 1954-es változatot, elsősorban Judy Garland (nekem mindig Dorothy marad az Oz-ból!) miatt. Tetszett, csak nagyon elhúzták a játékidőt, rövidebbre véve sokkal több lett volna.

2012-ben készült hozzá magyar szinkron a Syncton Stúdióban. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Judy Garland a legesélyesebb jelöltje volt a legjobb női főszereplőnek járó Oscar-díjnak, ám az Akadémia végül Grace Kelly-t díjazta a Vidéki lányban nyújtott alakításáért. Garland a hírek szerint sosem tudta kiheverni ezt a döntést.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Judy Garland komoly gyógyszerfüggőséggel küzdött a forgatás alatt, ami annyira kikészítette George Cukort, hogy amint felvették a zárójelenetet, fogta magát és Európába utazott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Marlon Brando éppen a Julius Caesar című filmjét forgatta, amikor George Cukor felajánlotta neki Norman szerepét. A színész eléggé rossz néven vette, hogy egy lecsúszott színész szerepére kérték fel, holott sikeres és a pályája csúcsán áll. A legenda szerint ekkor Julius Caesar-beli kollégájára, James Masonre mutatott, akire jobban illene egy lejtmenetben lévő sztár szerepe.Szerző: ArpiHajdu és Réci