Addig jár a korsó a kútra...

Le placard

2024.01.01 bajkaizoltan

Engem nem fogott meg a film, fél órát láttam belőle.

2022.08.29 JRD

Két nagy francia színész és egy állatira jópofa történet. Ízig-vérig francia. És talán ez az oka annak, hogy ez a film nem tűnt el a posványos amerikai filmözön között. Érdemes megnézni, hiszen könnyed és humoros. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.10.10 Berto49

A francia film két nagyágyúja, Gérard Depardieu (akit talán már nem annyira szeretnek a szülőhazájában), és Daniel Auteuil a főszereplője ennek a filmnek. A két színész alakítása jelentősen hozzájárul, hogy végig élvezhető filmet nézhessünk. Egy bals... Több

2023.08.10 Ahoj poplacsek

7/10, jópofa

Szerintem az ötlet már el lett sütve, tutira láttam már erre alapozott filmet, de Auteuil Dancsi és Depardieu viszi a hátán a produkciót, el lehet szórakozni rajta. A 21 év eléggé érződik, kicsit múlt századinak tűnik a ritmus, de rá lehet hangolódni. Elég franciás a sztori, van neki egy balos szakszervezeti jellege, főnökök és beosztottak közötti nagy történésekkel, kollegiális széthúzással majd összetartással, de semmi szélsőség. 2001-ben Franciaországban még felhőtlenül mentek az olyan önfeledt buzizós poénok, amik manapság nem jöhetnének ki filmben, ez néha zavarba is hozza a polkorrekt nézőt. Megtekintésre ajánlott.

2017.04.17 szucszoli

Nem emlékszem mikor láttam utoljára ilyen szórakoztató vígjátékot. Talán A Riviéra Vadorzói-hoz tudnám hasonlítani. Ott is abból adódik a humor forrása, hogy a szereplők másnak adják ki magukat. Viszont nagy különbség, hogy az utóbbi inkább egy szél... Több

2021.06.08 De Matt

Zseniális mozi

Nagyszerű vígjáték. Ez volt az a film, amelynek köszönhetően Daniel Auteil az egyik kedvenc színészemmé vált. Persze Depardieu is nagyszerű a filmben. Nagyon jó az alapötlet, a színészek valósággal élvezik a játékot. Attól tartok azonban, hogy – sajnos – a mai szemléletmódnak és „haladó” világszemléletnek köszönhetően nemsokára be fogják tiltani. Bár ne volna igazam!

2022.08.29 Reitman

A magyar szinkron is nagyszerű! Lehet, hogy túl személyes okom van, hogy annyira tetszik... amikor először láttam, pont egy hasonló francia épületben dolgoztam, mint ez, és az étterem is hasonló volt. A kollégák nem értették, miért röhögök minden nap az ebédnél.

2015.06.06 VenuszProjekt

Igazán élvezetes film volt, nekem nagyon tetszett! Amúgy is szeretem a francia filmeket, de ez különösen jólesett. Szerintem sokat lehet rajta nevetni, tehát joggal viseli a vígjáték jelzőt. Nálam ez is azok közé a filmek közé tartozik, amelyet kétszer is megnéztem rövid időn belül.

2017.11.24 ollggaalek

Olyan, mint ha egy régi kabarét néznék. Sajnálom, hogy nincsenek ma már ilyen filmek, amelyek valamilyen félreértésből veszik a humor forrását. Depardieu is egy valahogy eltűnt a látókörömből és el is felejtettem milyen zseniális színész is.

2015.06.27 kuba.pal

Gérard Depardieu nekem nagyon tetszett ebben a szerepben. Bár néhol a film igencsak leül, ettől kicsit felejthetővé válik.

2020.10.26 Papp Marianna

Örök kedvenc

Imádom!...pár évente újra nézem...