Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Hivatali patkányok

(Office Space)
Hivatali patkányok

Tartalom

Peter, és két barátja egy hatalmas cég hatalmas irodjában dolgoznak, azonban nem sok hasznos munkát végeznek, és azon jár az eszük, hogyan állhatnának bosszút a hivatalon. Peter egy nap felkeres egy terapeutát, de már az első kezelés tizennegyedik percében hőgutát kap. Ettől kedzve nincs többé tekintettel főnökeire, nyíltan vállalja véleményét, pecázni jár, és ha éppen úgy tartja kedved, kibelez egy halat az íróasztalán. És ez még mind csak a kezdet...

2016. 08. 22. 17:15

Ritkán fordul elő velem, hogy egy vígjátékot kb két hét alatt kétszer is megnézzek, ám a Hivatali patkányoknak sikerült, pedig nem egy mai film, mégis ezerszer jobbnak találom, mint a manapság készült vígjátékok 90 százalékát. Egyrészt nagyon szórakoztató, az emlékezetes figurák (pl. Milton vagy Lumbergh) a végtelenségig el vannak túlozva, másrészt pedig egy finom kritika is van benne, s nemcsak az irodai munka világa felé, hanem úgy az egész kapitalista, meg céges gondolkodás felé. Én remekül szórakoztam mindkét alkalommal mikor láttam, ezért mindenkinek javaslom!

2016. 04. 26. 12:48

Többet vártam tőle, és nagyon meglepett, hogy a sztorija mennyire nem állt össze egy kerek egésszé. Inkább csak nagyon jó jelenetek voltak benne, de az összkép annyira nem nyűgözött le, a romantikus szálat pedig totál feleslegesnek éreztem.
Azért nevettem rajta, nem is keveset, főleg a karaktereken, akik tényleg nagyszerű karikatúrák, főleg Milton.

2016. 09. 27. 10:56

Nem igazán jött át a film, mert nem nagyon tetszett a humora és a színészek karaktere sem. A film hangulata sem jött be. Nekem csalódás volt, nem nézném újra!

Ajay Naidu
Jennifer Aniston
Gary Cole
Ron Livingston
Gary Cole

Milton karaktere egy olyan emberen alapszik, aki Mike Judge munkatársa volt még akkor, amikor a rendező mérnökként dolgozott. Egy találkozásuk során az illető elmesélte neki, hogy azért hagyta ott a munkáját, mert őt is sokszor kényszerítették arra, hogy az asztalával ide-oda költözzön, akárcsak Milton.

Összesen öt ember mondja meg Peternek, hogy lehagyta a borítót a TPS-jelentésről: Egy férfi a telefonban, Lumbergh, Portwood, valamint Michael és Samir is az ebédidő alatt.

Az a jelenet, amelyben a három színész szétveri a nyomtatót, a Family Guy egyik epizódjában is visszaköszönt (7. évad 2. rész, "I dream of Jeusus" címmel).